Getafeu tri boda kod Granade

Pobjeda Getefea

Fudbaleri Getafea savladali su danas kao gosti ekipu Granade sa 2:0 u devetom kolu španske Primere.

Prvo poluvrijeme ovog susreta nije donijelo velika uzbuđenja. Vrijedi izdvojiti samo crveni kartona domaćeg defanzivca Papea Diakhitea, što se na kraju ispostavio i kao ključni detalj na ovoj utakmici.

U nastavku susreta Getafe je iskoristio prednost igrača više te su zasluženo stigli do pobjede u ovom susretu. Poveli su u 47. minuti kada je vlastitu mrežu pogodio Murillo, da bi osam minuta kasnije Pedro Leon pogodio za 2:0.

Do kraja je Getafe mirnom igrom priveo susret kraju, te su došli do tri boda.