Gibson: Rafaelovo isključenje nas je ubilo!
Strijelac prvog pogotka za United, Darron Gison, vjeruje kako je isključenje mladog Brazilac Rafaela glavni krivac za eliminaciju iz Lige prvaka.
Gibson je doveo Vragove u vodstvo, Nani sa dva gola povisio na 3:0 i malo ko je vjerovao da Bayern može napraviti nešto više. Međutim, u finišu prvog dijela Olić je smanjio rezultat, a Rafael u 49. minuti zaradio isključenje. Pritisak Bavaraca na kraju je urodio plodom, kada je Arjen Robben sjajnim volej udarcem matirao Van der Saara.
"Rafaelovo isključenje nas je naprosto ubilo. Cijeli stadion, vjerovatno i cijeli svijet mislio je da lako prolazimo nakon vodstva od 3:0. Napravili smo neke glupe pogreške i dozvolili im da zabiju golove. Isključenje Rafaela očito je bila masovna prekretnica. Imali su čovjeka više i mi smo se morali povući i braniti se. Bili smo izloženi ogromnom pritisku. Odigrali smo dosta utakmica, tako da se osjetio umor", kazao je Gibson.
Mladi irski reprezentativac je očajan, ali ističe da se on i saigrači moraju posvetiti domaćem prvenstvu, kako ne bi izgubili čitavu sezonu.
"Ne možemo se sada predati i pustiti da nam ode čitava sezona. To je bilo to i sada se idemo boriti za prvenstvo. Ne mogu opisati razočarenje, ali moramo se podići za utakmicu sa Blackburnom u nedjelju. Još smo uvijek u utrci za nasovom", dodaje Irac.
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.