Gruzija bolja od Albanije, remi Kipra i Srbije

Prijateljske utakmice

U srijedu se širom svijeta u FIFA-inom terminu odigravaju prijateljske međunarodne utakmice. Već ih je odigrano nekoliko.

Na Kipru je domaća selekcija odigrala 0:0 sa Srbijom, koja je već jučer s 2:0 savladala Armeniju.

U podmlađenoj srbijanskoj selekciji debitirali su Šćepović, Nastašić i Đuričić. Izgledne prilike za Orlove porpustio je Ajaxov napadač Sulejmani.

Gruzija je u Tbilisiju s 2:1 savldala Albaniju. Poveli su  gosti rano, već u 3. minuti, pogotkom Canija. Gruzija poravnava na otvaranju drugog dijela pogotkom Kobakhidzea, a pobjedu domaćinu donosi Amisulashvili dvije minute prije kraja utakmice.

Pogodaka nije bilo u duelu Moldavije i Bjelorusije (meč odigran u Antaliji) te Latvije i Kazahstana u istom gradu.