Trener Barce pred sutrašnji El Clasico

Guardiola: Real je dominantan u svim aspektima igre

Edmir Škorić

Najveći derbi na svijetu, okršaj Barcelone i Real Madrida, na programu je sutra s početkom u 20 sati. El Clasico će se odigrati na Nou Campu povodom 35. kola španjolske Primere.

Bit će to dobra prilika za Real da riješi pitanje prvaka, budući da kraljevska momčad ima četiri boda više u odnosu na  svog vječnog konkurenta, dok bi Katalonci mogli pobjedom ili barem remijem ostati u utrci za odbranom naslova.

Na današnjoj press konferenciji Barcelone trener Josep Guardiola govorio je o sutrašnjoj utakmici. Pep vjeruje da će Mourinhov sastav pokušati pobijediti.

"Osjećam da će Real pokušati pobijediti u ovoj utakmici. Naš cilj je osvojiti tri boda i prolongirati natjecanje. Štogod se dogodilo u El Clasicu, mi smo već dobili, napravili smo ono što smo trebali. Za nas je satisfakcija što u El Clasico ulazimo s četiri boda zaostatka. Mislili smo da ćemo biti bodovno udaljeniji od Reala", kazao je Guardiola i dodao:

"Real je jako dominantan u svim aspektima igre. Oni su fizički jaki. Želim dobiti sutrašnju utakmicu, ali i protiv Chelseaja, no sport mi je pokazao da dobiti utakmicu nije sve. Nemam lijepe uspomene iz najnovijih Clasica, nisam uživao u njima".

Još nije poznato hoće li Alexis Sanchez biti spreman do sutra navečer: "Trenirao je danas. No, jako je upitan njegov nastup za sutra".

Zaprati Real Madrid, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni:
Real Madrid Moje Teme
Ovaj ili neki drugi klub možeš dodati ili ukloniti sa liste klubova koje pratiš na stranici MOJI KLUBOVI. Lige koje pratiš uredi na stranici MOJE LIGE

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.