Gušo srušio 12 godina star rekord

1.180 minuta bez primljenog gola

Prema zvaničnoj listi IFFHS-a, Adnan Gušo je danas srušio rekord po broju minuta bez primljenog gola.

Gušo je u današnjoj pobjedi svog Željezničara protiv Veleža (2:1) primio gol u 25. minuti, što znači da Željin veteran nije primio pogodak 1.180 minuta.

Prijašnji rekord je držao golman Budućnosti iz Banovića Ibrahim Mujkić, otac sadašnjeg golmana Slobode Denisa, koji je u sezoni 1999/2000. bio nesavladan 1.156 minuta.

Gušo je danas potukao taj rekord za 24 minute, te je sada na sjajnom 19. mjestu liste golmana bez primljenog gola.