Hamzić sa Chikhurom šokirao Jerusalem

Gruzijci napravili iznenađenje

Gruzijska Chikhura, čije boje brani bh. golman Dino Hamzić, napravila je iznenađenje u 1. pretkolu Evropske lige.

Chikura je večeras u Jerusalemu eliminisala Beitar slavivši sa 2:1, što im je bilo dovoljno nakon remija 0:0 na svom terenu.

Nakon prvog poluvremena rezultat je bio 0:0, a onda je Vered u 62. minuti donio vodstvo Izraelcima. Dvanaest minuta kaslije, Kakubava je izjednačio na 1:1 da bi u 83. Gabedava iz penala pogodio za veliki preokret i pobjedu.

Chikhura će u 2. pretkolu igrati najvjerovatnije protiv Maribora, koji je na dobrom putu da eliminiše albanski Partizani.