Rusija dočekuje Sloveniju

Hiddink i Kek na oprezu

Edmir Škorić

Kada su 19. oktobra izvučeni parovi baraža, jedni od najsretnijih zbog izvučenog protivnika bili su Rusi, budući da su za protivnika dobili Sloveniju. Ali, jedini čovjek koji to ne vidi tako je selektor Guus Hiddink.

Sutra će u Moskvi Rusija biti domaćin Sloveniji, što je prva od dvije utakmice koje čekaju jedne i druge. Rusi su, bez sumnje, aspolutni favoriti, no ni Slovenci se ne namjeravaju sa bijelom zastavom uputiti u hladnu Moskvu. Iako je Rusija 37 mjesta iznad Slovenije na FIFA-inom ukupnom poredku, selektor Guus Hiddink upozorava na moguću opasnost.

"Često sam se pitao kojeg bi od potencijalnih protivnika najviše volio i često sam slušao mišljenja kako bi Slovenija bila najbolji ishod. Mogu reći samo jedno, a to je da nećemo ni na tren podcijeniti Sloveniju. Znamo da neće biti laka utakmica, jer su ulozi preveliki", kazao je ruski selektor, koji na raspolaganju ima skoro sve igrače.

"Nogomet bi trebao uvijek biti predstavljen na atraktivan način. Ovaj put sve je u našim rukama, a mi ne želimo propustiti našu priliku", završio je bivši trener londonskog Chelsea.

Slovenski selektor Matjaž Kek zna kakv ga posao čeka u Moskvi. "Svi znamo da je Rusija favorit. Nije tajna da su momčad velike klase", ističe 48-godišnjak, te dodaje.

"Ne želim govoriti o pojedincima. Snaga Rusije leži u njihovoj sposobnosti da igraju kao tim. Nema smisla zatvarati samo igrače poput Arshavina, jer imaju previše takvih igrača. Nikada nisam svoje igrače fokusirao na to da čuvaju samo jednog igrača."

"Nadam se da možemo ponovo pokazati kvalitetu kao i u kvalifikacijama. Na terenu moramo biti ujedinjeni svi kao jedan i pomoći jedni drugima", ističe veznjak Slovenije Adnraz Kirm.

Susret Rusije i Slovenije na rasporedu je sutra u 17 sati, četiri i pol sata prije spektakla u Lisabonu.

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.