Hrvati rastužili Vladavića i Žilinu
Vladavić, poraz "kući" u Slovačkoj

Golovima Petrića i Olića slavio HSV

Naši Admir Vladavić i Mislav Karoglan u meču prvog kola grupe «F» Lige UEFA izgubili sa slovačkom Žilinom na domaćem terenu od HSV-a, rezultatom 1:2.

Golove za goste iz Njemačke dali su hrvatski reprezentativci Petrić u 16. i Olić u 45. minutu.
U nastavku poraz slovačkog viceprvaka ublažio je Rilke u 68. minutu. Dva minuta ranije zamijenio je Karoglana, nekadašnjeg mladog reprezentativca naše zemlje. Vladavić je odigrao cijelu utakmicu.
Schalke je u prvoj utakmici grupe «A» trijumfovao nad PSG-om sa 3:0.

Vodili su Nijemci sa 3:1, autogolom Mabiala u 12, te pogocima Kuranyia u 39. i Altintopa u 68. minutu. Poraz «prinčeva» iz Pariza ublažio je Chantome u sudijskom vremenu susreta.

Podsjetimo, u prvoj ovosezonskoj utakmici Lige UEFA CSKA našeg Elvira Rahmića demolirao je Deportivo iz La Corune sa 3:0, a bh. reprezentativac u igru je ušao od 73. minuta i solidno odradio posao u ukazanoj minutaži.