Hrvatska preuzela prvu poziciju

Grupa F

Zahvaljujući Latviji koja u Rigi nije dozvolila Grčkoj čitav plijen, Hrvatska je dva kola prije kraja kvalifikacijskog ciklusa vodeća u grupi F.

Latvija je povela golom Caune u 19. minuti, a Grke je poraza spasio Papadopoulos pet minuta prije kraja utakmice.

Iskoristila je to Hrvatska, koja je s 3:1 savladala Izrael. No, nije izgledalo dobro po zapadne susjede nakon prvog poluvremena.

Naime, nešto prije odlaska na odmor, Hemad je doveo Izraelce u vodstvo. Modrić Hrvate vraća u igru na otvaranju drugog dijela, a dva gola Eduarda okreću sve na stranu izabranika Slavena Bilića.

Treba istaći da su gosti od 51. minute, kod rezultata 1:1, ostali bez Ben-Haima koji je zaradio crveni karton.

Malta je odigrala 1:1 na svom terenu protiv favorizirane Gruzije, što im je prvi bod u ovim kvalifikacijama.