Prvak pao na Mokrom Docu: Posušje jednim pogotkom stiglo do prve pobjede!

Dominik Begić odlučio pobjednika

Samir Mlaćo
Sjajan meč odigrali su na Mokrom Docu HŠK Posušje i aktuelni prvak FK Borac.

Na kraju je završilo 1:0 za domaće koji su pokazali veliku želju i borbenost, dok su gosti ponovo razočarali.

Na startu nismo vidjeli puno uzbuđenja. Vranješ je zaprijetio iz slobodnjaka, da bi na drugoj strani uzvratio Vukoja.

U 43. minuti zatresla se mreža gostiju. Dominik Begić je primio jedan upotrebljiv pas i iskosa bez mnogo razmišljanja šutirao te matirao golmana Ćetkovića.

Samo minut kasnije drugi žuti, odnosni crveni karton za Lauša iz redova HŠK Posušje. Domaći su žestoko protestovali nezadovoljni tom odlukom, ali i suđenjem Zorana Grbića iz Prijedora u prvom poluvremenu.

Na startu drugog dijela prijeti Begić, da bi i gosti ostali sa desetoricom u 65. minuti. Sasvim opravdao pod tuš je morao Milojević.

Do kraja su domaći znalački uz veliku podršku sa tribina zadržali vodstvo i zasluženo upisali prva tri boda u novoj sezoni. Borac je nastavio sa lošim igrama i očigledno je da mnogo toga ne štima u novoj sezoni u aktuelnom bh. prvaku.

Premijer liga BiH, 4. kolo:

HŠK Posušje – FK Borac 1:0

HŠK Posušje: Baćak, Barišić, Vranjić, Bešlić, Landeka, Begić, Krišto, Stipić, Lučić, Lauš, Vukoja.

FK Borac: Ćetković, Jovanović, Ćorić, Begić, Dujaković, Subić, Lukić, Vranješ, Meleg, Milojević, Zakarić.

Zaprati FK Borac, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni:
FK Borac Moje Teme

Rajvosa2019
Sta nam se ovo sa sampionom desava ? Pa cak ni sa Grbicem u napadu nisu pobjedili