I desetkovani slavili protiv Veleža

Pobjeda Zvijezde u 14. kolu

Unatoč neigranju velikog broja standardnih igrača, ekipa Zvijezde je u trećem okršaju sa Veležom došla do druge pobjede i tako goste još više potisnula prema nižem rangu.

Jučer je u Gradačcu pred oko 2.500 gledalaca odigran susret, ove sezone čestih protivnika, Zvijezde i Veleža. Trener Zvijezde Ratko Ninković je bio u velikim problemima, naime njegov igrački kadar je bio desetkovan, pa je nekadašnji stručnjak Željezničara u tim morao ubaciti i nekoliko igrača iz omladinskog pogona.

Kako se i najavljivalo u ekipi nije bilo Velibora Vasilića, štopera koji će biti upitan i za prijateljsku utakmicu Slovenije i Bosne i Hercegovine koja je na rasporedu u srijedu. Iskusni veznjak Admir Hamzić je meč odgledao sa tribina, budući da zbog žutih kartona nije imao pravo nastupa. Ni Zoran Brković nije bio na raspolaganju Ninkoviću, kao ni napadač Damir Smajlović i veznjak koji je ove sezone stigao upravo iz Veleža, Mustafa Kodro.

Gosti su od prve minute branili svoj gol, pokušavali su na kontre, ali bez uspjeha. Ni Zvijezda nije uspjela napraviti nešto više, dosta prilika ali lopta jednostavno nije htjela u mrežu.

I onda u 42. minuti Ćorić glavom šutira, lopta se odbija od golmana Efendića i jednog igrača Veleža završava u mreži. Gol je pripisan napadaču Zvijezde, njegov 4. ove sezone.

Poluvrijeme je završeno skromnih 1:0, iako su domaći mogli i sa većom prednošću na odmor.
Drugo poluvrijeme nam donosi nešto otvoreniju igru sa obje strane, a Zvijezda propušta par odličnih šansi.

U jednom napadu Zvijezde, Alimanović je oboren u šesnaestercu nakon čega je na nosilima napustio stadion, a glavni arbitar bez puno razmišljanja pokazuje na bijelu tačku. Loptu na 11 metara postavlja iskusni Dragan Matić i ujedno ljubimac domaćih navijača, te sigurno pogađa za novu radost prisutnih gledalaca.

Do kraja utakmice treba samo izdvojiti nesportsko ponašanje igrača Zvijezde Armina Delića, kada je u 87. minuti oštro startao na gostujućeg igrača. Vremena je bilo premalo da bi Velež i sa igračem više u polju napravio nešto više.

NK "Zvijezda Gradačac" - FK "Velež" Mostar 2:0
Ćorić 42' (1:0)
Matić 63' penal (2:0)

Zaprati NK Zvijezda, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: