Ibišević je prvi na listi strijelaca sa devet pogodaka u osam kola

Bundesliga, 8. kolo

Golgeterska forma naših reprezentativaca koji nastupaju u Njemačkoj nije splasnula ni nakon reprezentativnog okupljanja, odnono nastupa protiv Turske i Armenije.

U današnjem 8. kolu Bundeslige, naši reprezentativci postigli su pet pogodaka.

Zvjezdan Misimović je za samo pola sata igre postigao dva pogotka i doveo Wolfsburg u vodstvo protiv Arminie Bilefild. Prvo je u 5. minuti pogodio za 1:0, a u 34. minuti je udvostručio prednost. Do kraja meča Vukovi su postigli još dva pogotka – Madlung u 55. i Grafite u 64. minuti za konačnih 4:1. Strijelac utješnog gola za goste bio je Laas u 60. minuti.

Wolfsburg - Arminia Bleifeld 2:0 (drugi gol Misimovića)

I Vedad Ibišević je ponovo briljirao u Njemačkoj, kao i Sejad Salihović, a njih dvojica postigli su tri gola za Hoffenheim u gostujućoj pobjedi protiv Hannovera od 5:2. Ibišević se u listu strijelaca upisao u 36. i 83. minuti, a Salihović je protivničku mrežu pogodio u 73. minuti.

gol Ibiševića (1:0)

Sa nova dva pogotka Ibišević se izdvojio na listi najboljih strijelaca, ukupno je postigao 9, a njegov prvi pratioc Helmes (Bayer Leverusen) upisao se osam puta u listu strijelaca.

Rezultati
Cologne – Energie Cottbus 1:0
(Novanković 40), Eintracht Franfurt – Bayer Levekusen 0:2 (Helmes 8 - penal, Vidal 61), Hannover – Hoffenheim 2:5 (Schulz 48, Stajner 63 / Ibišević 36, 83, Edu 70, Salihović 73, D. Ba 81), Hertha – Stuttgart 2:1 (Nicu 30, Kačar 87 / Cacau 51), Karlsruhe – Bayern Munichen 0:1 (Klose 86), Werder – Borussia Dortmund 3:3 (Baumann 68, Pizarro 88, 90 / Frei 59 – penal, Hummels 73, Zidan 90), Wolfsburg – Arminia Bielefeld 4:1 (Misimović 5, 34, Madlung 55, Grafite 64 / Laas 60).