Ibišević odveo Hoffenheim u drugi krug
Ibišević je riješio pitanje pobjednika u 76. minuti

Njemački DFB Pokal

Vedad Ibišević nastavio je sa odličnim izadnjima na njemačkim terenima. Nakon što je u posljednje dvije prijateljske utakmice postigao četiri gola (jedan Galatasarayu i tri Kaiserslauternu), naš reprezentativac upisao je danas i prvi zvanični ovosezonski pogodak.

U prvom krugu njemačkog DFB Pokala njegov Hoffenheim je slavio gostujuću pobjedu protiv Chemnitzera (0:1), a upravo je naš internacionalac riješio pitanje pobjednika golom u 76. minuti. U sastavu Hoffenheima ni danas nije bilo Sejada Salihovića, koji se još uvijek oporavlja od povrede.

Rezultati Ansbach – Karlsruhe 0:5, ASV Bergedorf 85 – Duisburg 1:5, FC Heidenheim – Wolfsburg 0:3, TSG Neustrelitz – Munich 1860, ASV Durlach – Arminia Bielefeld 1:2, Darmstadt – Wehen 0:2, Chemnitzer FC – Hoffenheim 0:1, Luneburger – Stuttgart 0:5, Oberhausen – Bayer Leverkusen 2:3 (nakon produžeka), Oberneuland – Koblenz 1:1, Ahlen – Nurnberg 0:0. (Oberneuland i Nurnberg prošli su dalje nakon boljeg izvođenja penala).

Najveće iznenađenje priredio je niželigaš Oberneuland, koji je eliminisao ekipu Koblenza, člana druge Bundeslige i to nakon izvođenja jedanaesteraca. Za poraženi tim nastupio je i naš reprezentativac Branimir Bajić, koji je promašai udarac sa bijele tačke u “penal lutriji” i to pri rezultatu 5:5. Na kraju je Oberneuland slavio sa 6:5!

Wolfsburg je bez mnogo poteškoća prolaz u drugi krug izborio protiv Heidenheima (3:0). U dresu tima iz "vučijeg" grada nije nastupio povrijeđeni Edin Džeko, ali je zato Zvjezdan Misimović odigrao svih 90 minuta.