Ibišević podsjetio na stare dane

Zmajevi u Evropi

Rubrika Zmajevi u Evropi ovog ponedjeljka poprilično je siromašna, budući da su mnogi naši igrači odmarali jer je u njihovim ligama završen prvio dio sezoen. No, definitivno je ovaj vikend protekao u znaku Vedada Ibiševića.

Kenan Hasagić (Buyuksehir): Branio za Istanbul Buyuksehir 90 minuta u gostujućem remiju sa Bešiktašom (1:1).

Asmir Begović (Stoke City):
Presjedio na klupi domaću pobjedu Stokea nad Tottenhamom (2:1). Iskusniji Danac Thomas Sorensen branio je u ovoj utakmici.

Asmir Avdukić (Borac): Pauza u Premijer ligi Bosne i Hercegovine.

Boris Pandža (Mechelen):
Odigrao svih 90 minuta protiv Anderlechta u domaćoj pobjedi (2:1), a nekadašnji mladi reprezentativac Bosne i Hercegovine Bubacar Diabang Dialiba igrao je do 68. minute.

Saša Papac (Glasgow Rangers):
Nije ga zbog povrede bilo u kombinacijama u gostujućem trijumfu (2:0) kod Hiberniana.

Emir Spahić (Sevilla): Kapiten našeg nacionalnog odigrao svih 90 minuta u minimalnom porazu u Valenciji od Levantea (1:0). Zaradio je javnu opomenu u 92. minuti.

Adnan Mravac (Mattersburg): Odigrao 90 minuta u domaćoj pobjedi nad Kapfenbergom (2:0) i pritom zaradio javnu opomenu u 70. minuti, dok je Nedeljko Malić također odigrao svih 90 mintua.

Mensur Mujdža (Freiburg):
Zbog teške povrede van terena na dva mjeseca.

Elvir Rahimić (CSKA): Pauza u ruskoj Premier ligi.

Semir Štilić (Lech Poznan): Lech danas igra svoju utakmicu 17. kola protiv Zaglebie Lubina u Poznanu.

Miralem Pjanić (Roma): Rimljani večeras igraju u Rimu protiv Juventusa u 15. kolu italijanske Serije A.

Zvjezdan Misimović (Dinamo Moskva):
Pauza u ruskoj Premier ligi.

Darko Maletić (Aktobe): Pauza u Kazahstanu.

Adnan Zahirović (Spartak Nalčik): Pauza u ruskoj Premier ligi.

Senad Lulić (Lazio): Odigrao dosta dobro 90 minuta u 3:2 pobjedi kod Leccea.

Senijad Ibričić (Lokomotiv Moskva):

Haris Medunjanin (Maccabi Tel Aviv):
Nije igrao protiv Maccabi Netanyje jer ga je klub suspendovao na 10 utakmica.

Zlatan Muslimović:
Još uvijek bez kluba.

Edin Džeko (Manchester City):
Građani svoju utakmicu 15. kola Premiershipa igraju večeras u Londonu protiv Chelseaja.

Vedad Ibišević (Hoffenheim):
Sa dva gola Ibišević je svom Hoffenheimu donio pobjedu u Nuenrbergu i na kraju proglašen igračem utakmice.

Ermin Zec: Ušao u sudijskoj nadoknadi u pobjedi njegovog Genčlerbirligija nad Ordusporom (3:1).