Ibišević zabija, Hoffenheim pobjeđuje
Ibišević i dalje raspložen

Hoffenheim ne posustaje

M. Maksimović

Vedad Ibišević, Sejad Salihović i njihov Hoffenheim nastavljaju sa sjajnim partijama u ovoj bundesligaškoj sezoni. Četvrtu pobjedu zaredom Hoffenheim je ostvario u gostima protiv Bochuma 3:1, a naš Vedad Ibišević je opet bio strijelac, zabio je 11 prvenstveni gol u deset odigranih utakmica.

Sejad Salihović je u ovom susretu nakon prvog dijela ostao u svlačionici, zamijenio ga je Weis. Gledajući ukupno do sedme prvenstvene pobjede Hoffenheim nije došao lako iako to izgleda po rezultatu. Bochum je poveo golom Grote već u 2. minuti, a gosti su se tek u 64. minuti vratili u igru, strijelac je bio Demba Ba. Šest minuta kasnije, Peter Gagelmann je pokazao na bijelu tačku, a siguran izvođač je bio Vedad Ibišević. Konačan rezultat je postavio Carlos Eduardo na asistenciju Vedada Ibiševića. U 76. minuti utakmice Christoph Dabrowski je dobio crveni karton, pa je posao Ibiševića i društva bio olakšan.

Bayern je u Frankfurtu uzeo sva tri boda iako su domaćini prvi poveli. Mreže su mirovale do 55. minute kada Demichelis loše reaguje nakon jednog centaršuta i postiže autogol. Bayern u 65. minuti stiže do izjednačenja, gol je postigao Klose. Pet minuta kasnije gol postiže i Ribery za pobjedu Bayerna.

Tri boda u gostima je uzela i Borussia Dortmund.Žuto-crni iz Dortmunda su ostvarili pobjedu na Rhein-Energie-Stadionu, a jedini gol na utakmici je postigao Kringe u 65. minuti. U preostalim susretima Hertha je nadigrala Hannover 3:0, u posljednjih pola sata igra gostuju se raspala Pantelić (63), Voronin (84) i Domovchiyski su bili strijelci.

HSV je bio bolji od Stuttgart 2:0. Domaćini su odlično krenuli i to golom Trochowskog u 17. minuti iz 11-erca. Drugi gol HSV je stigao u 74. minuti, Mathijsen je šutirao, lopta je udarila Gomez i završila je na kraju iza leđa Lehmanna.