Ibiševićev hat trick Kaiserslauternu
Vedad Ibišević je nemilosrdan prema protivničkim golmanima

Bh. internacionalac briljira u Njemačkoj

Vedad Ibišević je u odlično formi, što potvrđuje iz dana u dan! Nakon što je u petak naveče zabio aktuelnom prvaku Turske, Galatasarayu, u pobjedi njegovog Hoffenheima rezultatom 2:1, naš internacionalac je danas torpedovao Kaiserslautern.

U prijateljskoj utakmici igranoj pred 25. 000 navijača, povremeni „A“ reprezentativac naprosto je eksplodirao i pokazao da pogodak Galaty nije bio slučajnost. Hoffenheim je protiv njemačkog drugoligaša slavio ubjedljiv trijumf sa 3:0, a Ibišević je upisao hat trick.

Prvi pogodak postigao je 35. minuti, da bi na 2:0 povisio iz jedanesterca u 78. minuti. Konačan rezultat za svoje treće pokovanje, Ibišević je postigao dvije minute prije kraja utakmice.

Izdanjima u prijateljskim utakmicama, Ibišević je „razbio brige“ selektora Miroslava Ćire Blaževića koji je u subotu i nedjelju po Premijer ligi BiH tražio igrače koje će suprostaviti Bugarskoj. Ukoliko Ibišević zadrži trenutnu formu, te naravno, ako dobije Ćirin poziv, navijačima bh. tima bar je zagarntovano da će 20. avgusta na Bilinom polju uživati u golovima...