Inter, Milan i Juve ubjedljivi
Amauri donio pobjedu Juventusu

Ovog vikenda svi talijanski velikani su prošli bez većih problema. Roma je još sinoć savladala Regginu a danas su pobjede ostvarili Inter, Juventus i napokon AC Milan.

Derbi 3. kola Serije A bio je svakako onaj na San Siru gdje su se sastali stari rivali Milan i Lazio. Domaćin je ovu utakmicu morao pobijediti nakon dva uzastopna poraza u ligi a nadu navijačima Milana za bolje dane donio je trijumf "crveno-crnih" u okviru Kup Uefa gdje je Milan savladao švicarski Zurich sa 3:1. No, da se mi vratimo talijanskom derbiju koji je ujedno bio i posljednji meč ovog kola.

Lazio je na San Siro došao sa blagom ulogom favorita zbog dvije uzastopne pobjede u prvenstvu, no Rossoneri su ih na kraju ispratili sa 4 pogodka u mreži. Prvi je djelo holandskog reprezentativca Seedorfa koji u 8. minuti donosi domaćinu minimalnu ali vrijednu prednost. Napadi Milana su bili učestali ali ipak gosti dolaze do poravnanja u 26. minuti a strijelac je bio Zarate.

Nakon desetak minuta na semaforu je bilo 2:1 a strijelac je bio nekadašnji "as" Barcelone Gianluca Zambrotta. Odličan gol iskusnog braniča Milana koji je sa 30-ak metara opalio prema golu Carizza a ovaj je loptu pogledom ispratio do mreže.

U drugom dijelu Milanezi napadaju i igraju kao da gube a ne vode a incijativu je u gol pretvorio mladi brazilac Pato. Brazilac je na ubačaj Jankulovskog glavom pogodio mrežu Carizza. I onda eurogol brazilskog veznjaka i jednog od najboljih igrača na svijetu Kake koji je sa 24-25 metara odlično šutirao a lopta je završila iza leđa Carizza koji je tako četvrti put išao po loptu u vlastitoj mreži. Bila je to sjajna predstava jednog novog i neprepoznatljivog Milana za razliku od prva dva kola. Zanimljivo, Ancelotti je na klupi ostavio Ronaldinha i Shevchenka a umjesto njih igrali su Boriello i Pato u vrhu napada. Milan u ovoj utakmici nije mogao računati na Nestu, Pirla, Senderosa i Inzaghia zbog problema sa ozljedama a u redovima gostiju nije bilo njihovog ponajboljeg napadača Rocchia.

Juventus bolji od Cagliaria

"Stara Dama" je kod Cagliaria uspjela doći do punog plijena zahvaljujući golu Amaurija u 39. minuti utakmice. Naš nekadašnji reprezentativac Hasan Salihamidžić je odigrao svih 90. minuta u dresu Juventusa na poziciji desnog beka.

Mourinho uspješan

Inter na čelu sa Mourinhom je došao do nove pobjede a žrtva je bila ekipa Torina. Gosti su poveli autogolom Pisana u 24. minuti a samo 2 minute poslije Maicon fantastičnim golom donosi novu prednost Interu. Potvrdu za nova tri boda donio je nesuđeni bh. reprezentativac Zlatan Ibrahimović. Domaćin je do kraja smanjio preko Abbruscata na 1:3, što je bio i konačan rezultat.

I Fiorentina slavila

Bivši igrač Milana je Fiorentini donio pobjedu protiv Bologne, riječ je svakako o Alberto Gilardinu!
Od ostalih utakmica, Palermo je savladao Genou rezultatom 2:1 a bodove su podijelili Lecce - Siena (1:1), Sampdoria - Chievo (1:1) te Udinese i Napoli koji su odigrali bez pogodaka iako su gosti imali igrača manje.

Catania - Atalanta 1:0

Inter i Juventus su na čelu tabele sa po 7 osvojenih bodova, bod manje imaju Lazio, Palermo, Catania i Atalanta. Najugroženiji su Sampdoria (2), Reggina (1) i Cagliari koji je trenutno bez bodova.