Inter slavio, Udinese sve više tone
Inter slavio u derbiju protiv Napolija

14. kolo Serie A

A. Beganović

Danas je odigrano još sedam utakmica talijanskog prvenstva u kojima je postignuto svega jedanaest golova. Inter je slavio u derbiju protiv Napolija, dok Udinese nastavlja sa rasprodajom bodova.

Najzanimljiviju utakmicu 14. kola Serie A odigrali su Inter i Napoli u Milanu. Od samog starta utakmice vidjeli smo pregršt šansi na obje strane. Inter je poveo u 16. minuti golom Cordobe. Prednost Intera uvećao je Muntari u 24. minuti prelijepim pogotkom petom. Gosti se nisu predavali pa su preko Lavezzia smanjili rezultat u 36. minuti. U drugom poluvremenu Inter je čuvao vodstvo i pokušavao preko kontri ugroziti gol Napolija, ali je ostalo 2:1.

U Rimu je odigrana veoma bitna utakmica između zahuktale Rome i Fiorentine. Prvo poluvrijeme proteklo je bez nekih velikih šansi, tako da se na odmor otišlo netaknutih mreža. U drugi dio susreta Roma je ušla mnogo angažiranije što je rezultiralo pogotkom Totija u 59. minuti za veliko slavlje Rome. Do kraja meča Fiorentina je pokušavala poravnati rezultat, ali bez uspjeha.

Siena je ugostila Torino u utakmici koja je bila veoma bitna za obje ekipe u već sada izvjesnoj borbi za opstanak. Domaći su bolje ušli u susret i golom Maccaronea u 19. minuti poveli. Siena je ovom minimalnom pobjedom pobjegla iz opasne zone, dok Torinu svaka slijedeća utakmica «život znači».

Udinese je dočekao posljednjeplasiranu ekipu Chieva i nastavio niz loših igara. U prvom poluvremenu nije bilo prilika, gosti su se orijentisali na čuvanje svoga gola što im je u prvih 45 minuta uspjelo. Mreže su ostale netaknute do pred sam kraj utakmice kada gosti autgolom Felipea dolaze u vodstvo. Ekipa Chieva, sa ova tri boda uhvatila je priključak sa ekipa koje se bore za opstanak u društvu najboljih.

Duel Atalante i Lazia u prvom poluvremenu protekao je u dosta lošoj igri obje ekipe, pa se na odmor otišlo najnepopularnijim rezultatom. Drugo poluvrijeme donijelo je ofanzivu domaćih što je rezultiralo golovima u mreži Lazia. Atalantu je doveo u vodstvo Valdes u 54. minuti, dok je prednost udvostručio Floccari u 68. minuti. Krajnji rezultat utakmice od 2:0 u korist Atalante je sasvim realan jer gosti iz Rima nisu stvorili niti jednu ozbiljniju šansu.

Ove godine vrlo dobra Genoa u ovom kolu dočekala je na svom terenu «davljenika» Bolognu. Genoa je nakon mnogo bolje igre povela u 55. minuti preko Scullia, međutim gosti se nakon tog gola bude i preko Di Vaia u 63. minuti poravnavaju rezultat. Bologna ovim bodom može biti zadovoljna, ali za bijeg sa dna tabele potrebno će biti upisati i koju pobjedu.

Duel dvije «domaćinske» ekipe Cagliaria i Sampdorie u prvih 45 minuta bio je prava «uspavanka» za sve prisutne na stadionu. Početak drugog poluvremena donio je veliku radost navijačima Cagliaria kada je Jeda u 48. minuti postigao pogodak za vodstvo njihovih ljubimaca. Caglliari je još jednom pokazao da je prava domaćinska ekipa, dok Sampdoria i pored dosta dobrog igračkog kadra ove sezone igra veoma loše.