Inter u sudijskoj nadoknadi

Adnan Beganović

Odigrano je 11. kolo italijanske Serie A.U derbiju kola Inter je više sretno nego spretno savladao Udineze koje ove sezone igra u velikoj formi.

Inter je golom "džokera sa klupe" Julia Ricarda Cruza pred sam kraj susreta sa Udineseom, došao do sedme ovosezonske pobjede u italijanskoj Seriji A.

Utakmica nije obilovala velikim šansama a nakon jednog kornera u sudijskoj nadoknadi u šesnaestercu se najbolje snalazi Cruz i donosi vrijedne bodove svom klubu.

Napoli nastavlja sa sjajnim igrama ove sezone. Sicilijanci su golovima Manninija i Marcela Zalayete došli do pobjede od 2:0 nad Sampdorijom, te su tako ostali na smo bod zaostatka za Interom.

Lazio je na svom Olimpicu dočekao Sienu i sa tri gola u mreži je ispratio kući. Nebeskoplave je u vodstvo doveo Zarate u 58. minuti, da bi Rochi sa dva gola u samo četiri minute (86. i 90) postavio konačan rezultat za sedmu pobjedu Lazia ove sezone.

Velika uzbuđenja viđena su u zadnjem meču Serie A. Milan je golom Ronaldinha vodio od 79. minuta protiv Leccea, ali je Esposito razveselio domaće, ali i Interove navijače golom u 90. minutu za konačnin 1:1.