Iznenađenja u Francuskoj

Francusko fudbalsko prvenstvo, 34. kolo

Adnan Beganović

Nakon današnja odigrana dva susreta 34. kola francuskog fudbalskog prvenstva sasvim je izvjesno da „favvoriti“ u ovom kolu ne mogu doći do tri boda. Nekada slavni Nantes danas je igrao na svom terenu sa već otpisanim Le Havrom i ponovo razočarao svoje navijače (1:2), a PSG je u Parisu poražen od Renesa (0:1).

Iako se u Nantesu očekivao siguran trijumf domaćih fudbalera i bijeg sa dna tabele, to se nije dogodilo. Le Havre je nakon mnogo vremena odigrao sjajnu utakmicu i sasvim zasluženo došao do tri boda. „Kanarinci“ ovim porazom ozbiljno su ugrozili svoj prvoligaški status i velika je vjerovatnoća da će samo nakon godinu dana igranja u društvu najboljih ponovo u niži rang.

Domaći fudbaleri bolje su otvorili susret i nakon 23 minute pogotkom Bekamenga došli su u vodstvo. Međutim, gosti kojima bodovi ništa ne predstavljaju, nisu se predavali, te golovim Dialloa u 40. i Marange u 61. minuti možda „guraju“ Nantes u drugu ligu.

PSG je imao veliku priliku da de napokon "dokopa" pozicije koja vodi u Ligu prvaka, ali nije je iskoristio. Rennes je odnio sva tri boda iz Parisa i tako se ponovo vratio u utrku za poziciju koja vodi u Kup UEFA.