Iznenađenje na Velodromeu
Ekipa Lorineta

Marseille prokockao 2:0, Baždarević poražen

M. Maksimović

U Francuskoj je odigrano šest utakmica 14. kola, ukupno je postignuto 15. golova. Za iznenađenje se pobrinula ekipa Lorienta koja je u gostima savladala Marseille 3:2.

PSG je osvojio sva tri boda u gostima kod Le Havrea dok je Grenoble Mehmeda Baždarevića poražen
na Stadionu Municipal od Toulousea 2:0.

Marseille je na svom Vélodromeu prokockao velikih 2:0 u duelu sa Lorientom. Već u 10. minuti, Marseille je golom Ziania vodio 1:0. Kada je Niang u 59. realizirao jedanaesterac malo ko je
mogao očekivati preokret u ovom susretu.

Međutim preokret se dogodio, a njegova naznaka je stigla u 76. minuti kada je rezervista Amalfitano smanjio na 2:1. Šest minuta prije kraja utakmice, kapiten gostiju Abriel je zabio za 2:2, a izgubljene domaćine je dotukao Gameiro golom za pobjedu Lorineta tri minute prije kraja.

Grenoble Mehmeda Baždarevića je poražen na Stadionu Municipal, Toulouse je pred 14406 gledalaca ostvario pobjedu 2:0. Prvi strijelac Le Championnata Andre-Pierre Gignac je Mešinu ekipu zavio u crnu, oba gola su njegovo djelo. Prvi je zabio u 2. minuti, a drugi u 19. minuti.

PSG je uspješno prošao gostovanje kod Le Havrea. Domaćine je uništo njihov bivši igrač, Guillaume Hoaraukoji je čak pet sezona nosio dres Le Havrea. U subotu je već u 18. minuti zabio za vodstvo gostiju. U 34. minuti, Giuly je povećao na dva razlike, a nadu da bi nešto domaćini mogli eventualno napraviti vratio je Alassane u 48. minuti. I kada domaćini nisu mogli doći do izjednačenja, Horau je zabio sa bijele tačke za konačnih 1:3

Potražite više informacija na temu Ligue 1:

U ostalim utakmicama minimalnu pobjedu je ostvario Auxerre protiv Sochauxa, kao i Le Mans protiv Valenciennesa. Nancy  i Caen su podijelili bodove odigravši 1:1.