Još jedna pobjeda Visočke Bosne

1. Liga FBiH

Ekipa Bosne iz Visokog nastavila je pobjednički niz u Prvoj ligi FBiH savladavši sinoć pred oko 500 gledalaca Budućnost rezultatom 2:1.

Bosna je bila bolji tim cijelim tokom meča i pokazala da pobjeda u drugom kolu na gostovanju u žepču nije bila slučajna.

I pored dobre igre u prvom poluvremenu, ekipa iz Visokog došla je do golova tek u drugom dijelu. Prvo je Lelo efektno "makazicama" pogodio u 56. minuti. Drugi gol je stigao u 73. minuti kada je iz penala koji je napravljen nad Džafićem, siguran bio kapiten Mirza Džafić.

Bosna - Budućnost 2:1
VISOKO - Stadion Luke. Gledalaca: 500. Sudija: Jakov Tabak(Tomislav Grad). Pomoćnici: Marko Petrić (Odžak) i Ilija Matošević (Usora). Delegat: Himzo Nazdrajić (Mostar). Strijelci: 1:0 Lelo (56.) 2:0 M.Džafić (73.-jedanaesterac) 2:1 Alibašić (90). Žuti kartoni: Halilović i Teskeredžić (Bosna), Čergić i Alibašić (Budućnost). Igrač utakmice: Mirza Čakić (Bosna) .

BOSNA: Šabić, Kamberović, Hrustanović, M.Džafić, Provalić, Tajić, Cana (od 71. A.Džafić), Čakić (od 76. Galić), Teskeredžić, Halilović, Lelo (od 71. Vranešić). Trener: Jusuf Čizmić.
BUDUĆNOST: Husić, Suljić, Čolić, Vuković, Husanović, Čergić, Višca (od 85. Šarić), Softić (od 64. Alibašić), Haskić (od 76. Pirić), Mujić, Ikanović. Trener: Munever Rizvić.
Iako je Bosna bila bolja ekipa na terenu, najljepši trenutak susreta priredio nam je igrač Budućnosti Alibašić koji je nakon kratkog dodavanja iz indirektnog udarca u 91. minuti postigao sjajan gol sa oko 25 metara. Ovaj gol Alibašića je ujedno i prvi koji su Visočani primili ove sezone.

Bosna u narednom kolu gostuje u Gabeli i simptizeri ovog kluba očekuju minimalno bod, iako je pred njima težak zadatak obzirom da Gabelani i nisu gostoprimljivi.