Juventus bolji od Udinesea
Ranierijeva zabrinutost trajala je do 67. minute

Poslijednji meč 2. kola Serije A

Derbi 2. kola Serije A se igrao u Torinu na stadionu Delle Alpi gdje je Juventus ugostio uvijek neugodnu ekipu Udinesea.

Juventus je od samog početka imao incijativu te je u par navrata ozbiljno zaprijetio. Gosti su imali raspoloženog Handanovića, nesuđenog bh. reprezentativca koji trenutno brani boje Slovenije.

U 17. minuti je Camoranesi odlično ubacio a Amauri zamalo pogodio. Do kraja prvog poluvremena su Iaquinta i Amauri propustili dvije izgledne prilike a sa druge strane pokušao je Quagliarella, no rezultat je ostao nepromijenjen. Početkom drugog poluvremena i Udinese se otvara, pokušavaju kazniti Juventusove promašaje.

Ipak "Stara Dama" dolazi do prednosti u 67. minuti kada je Amauri pogodio za 1:0. Na asistenciju Sissoka, Amauri pogađa donji lijevi ugao Handanovića. Do kraja utakmice u igru su ušli Del Piero i Trezeguet a teren su napustili Iaquinta i strijelac Amauri.

Juventus - Udinese 1:0
Amauri 67'

JUVENTUS: Buffon (C), Mellberg, Grygera, Chiellini, De Ceglie, Nedved, Poulsen, Sissoko, Camoranesi, Iaquinta, Amauri.
UDINESE: Handanović, Motta, Coda, Luković, Ferronelti, Pasquale, D'Agostino, Inler, Pepe, Di Natale (C), Quagliarella.
Utakmica je na kraju završena pobjedom Juventusa. Treba napomenuti i to da su gosti cijelu utakmicu igrali sa jednim isturenim napadačem i sa 5 igrača u zadnjoj liniji te su na taj način igrači Juventusa teško došli do pobjedonosnog gola.

Naš reprezentativac Hasan Salihamidžić bio je na klupi Juventusa a Ranieri ga nije ubacivao u igru. Kod domaćina zbog ozljeda nisu nastupali Zebina i Cristiano Zanetti a sa druge strane nije bilo Zapade i Felipea što se osjeti u zadnjoj liniji gostiju iz Udina.

Zaprati Juventus, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: