Juventus gura Romu na dno
Del Piero je odigrao još jednu sjajnu utakmicu

Juventus produžio krizu Rome

M. Maksimović

Veliki derbi talijanske Serie A odigran je u subotu u Torinu, a na kraju je Juventus pobjedio Romu 2:0 koja je u sve većoj krizi.

Do vodećeg gola Juventusa, Roma je igrala dobro, dobru priliku je imao Vučinić, odnosno Julio Baptista koji je zamalo pogodio stativu.

Sa druge strane dobru priliku je imao Del Piero, pa Chiellini koji je pogodio prečku. Kada je izgledalo da će prvo poluvrijeme završiti bez golova Juventus je poveo. Alessandro del Piero je na sebi svojstven majistorski način izveo slobodan udarac sa 25 metara, Doni nije imao šanse.

Sudbinu Rome zapečatio je u drugoj minuti nastavka Marchionni koji je prošao Riisea nakon dodavanja Del Piera i lopta je i drugi put  završila iza Donia.

Nakon ove pobjede i nekompletnog 10. kola Juventus drži 5. mjesto sa 18 bodova, dok je Roma nisko, tek je na 16. mjestu sa 7 bodova. Ovo je već šesti poraz Rome u 10 utakmica, što je već za dva više nego cijele prošle sezone.