Pjanićev suigrač na meti velikana

Juventus i Milan prate Bastosa

Edmir Škorić

Menadžer Lyonovog veznjaka Michel Bastosa službeno je potvrdio kako se za njegovog klijenta interesuje dosta evropskih klubova, uključujući Milan i Juventus.

Michel Bastos (26) ove sezone u dresu Lyona birljira u utakmicama Le Championnata, a njegov menadžer Đuro Ivanišević potvrdio je da postoji interesovanje velikih klubova, među kojima i italijanski Milan i Juventus.

"Da, Michela prati broj vrhunskih klubova u Evropi, uključujući i Italiju", kazao je Ivanišević za Calciomercato.it, te dodao.

"Međutim, nemoguće je da on Lyon napusti u januaru. Stigao je tek prošlog ljeta i sretan je na Gerlandu. Nastupa u Ligi prvaka i nada se da će ići na Svjetsko prvenstvo sa reprezentacijom Brazila."

"Trenutno nije vrijeme za razmišljanje o takvim stvarima, ali sve se može dogoditi tek nakon završetka mundijala."

Navodno, Juventus i Milan najviše se zanimaju za dovođenje Bastosa, no Ivanišević tvrdi da ga prošlog ljeta nisu kontaktirali iz Italije.

"Ali, Juve i Milan nisu me kontaktirali prošlog ljeta. Međutim, pregovarali smo sa nekoliko španskih ekipa prije nego li je potpisao za Lyon."

Bastos je u Lyon stigao iz Lillea prošlo ljeto i ugovor sa Lavovima veže ga do 2013. godine.

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.