Branko Karačić je uoči prvog meča između Zrinjskog i Boteva Bugare okarakterisao favoritima, ali je najavio bespoštednu borbu svojih igrača, koji su nakon prvog dijela prvog meča u Mostaru imali rezultatsku prednost.
Ipak su u nastavku posustali i Botevu dozvolili gol za mrniji revanš u Burgasu. Revanš koji će za našega predstavnika biti težak, ali hrvatski stručnjak na klupi se ne predaje unaprijed:
„Botev je u Mostaru potvrdio zašto je od prvog momenta okarakterisan favoritom u ovom dvomeču. Ipak nisu nas pobijedili. Uspjeli su nam postići gol i sada imaju još veću ulogu favorita za prolazak u treće pretkolo. Ali će se za to morati dobro potruditi. Na nama je da odigramo kvalitetno, hrabro, te da broj grešaka svedemo na minimum. Kvalitetnijem protivniku naša pomoć itekako bi olakšala posao. Realizacija će morati biti na nivou, ne treba se zavaravati i misliti da ćemo imati pregršt prilika za gol. Zbog toga ćemo svaku koja se ukaže morati iskoristiti, izjavio je Karačić.
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.