Kiks Intera iskoristio Milan

Seria A, 8. kolo

Inter je protiv Genoe odigrao samo 0:0 na svom terenu, a iako to neće priznati Jose Mourinho, dodatnu glavobolju navijačima i igračima „crno-plavih“ zadala je pobjeda Milana koji je na gostovanju Atalanti stigao do tri boda i tako velikom gradskom rivalu prišao samo na bod zaostatka.
Genoa je igrala hrabro i preko Meste mogla je čak i povesti u prvom dijelu. Inter je prvu veću priliku imao u 59. minuti kada je pokušaj Maicona završio na stativi.
S druge strane, Rossoneri su nastavili sa dobrim igrama. Iako su tek u 80. minutu ovjerili trijumf (Pato) bili su bolja ekipa od  Atalante.

Roma nikako da dođe do daha. Izabranici trenera Luciana Spallettija gostovali su Udineseu koji nije imao miliosti za „vučicu“ te je sa 3:1 zasjeo na lidersku poziciju. Strijelci su bili Di Natale (dva puta) i Flores, dok je Roma preko Tottija postigla počasni pogodak.
Napoli je priredio veliko iznenađenja. Izabranici Edoarda Reje su na „Olimpicu“ sa 1:0 nadigrali Lazio. Napolitanci su sada treći, a gol odluke bio je auto-gol Siviglie u 61. minutu.
Tri boda u ovom kolu upisao je i Cagliari, koji je na domaćem terenu savladao Chievo sa 2:0, a istim rezultatom Reggina je pobijedila Lecce.

Rezultati
Juventus - Torino 1:0, Siena - Catania 1:1, Udinese - Roma 3:1, Atalanta - Milan 0:1, Lazio - Napoli 0:1 Inter - Genoa 0:0, Reggina - Lecce 2:0, Cagliari - Chievo 2:0, Sampdoria - Bologna 2:0, Palermo - Fiorentina 1:3