Kinezi bolji od Kuvajta

Azijski kup, grupa A

U drugoj utakmici grupe A Azijskog kupa za nogometaše Kina je, rezultatom 2:0, savladala Kuvajt.

Kinezi su imali više od igre, veći broj prilika, ali u prvih 45 minuta nisu uspjeli doći do pogotka. Poveli su u 58. minuti, kada je Linpeng sa sedamnaest metara prizemno pucao, lopta zakačila jednog od igrača Kuvajta i prevarila golmana.

Desetak minuta kasnije postavljeno je konačnih 2:0. Zhuoxiang je sjajnim slobodnim udarcem riješio sve dileme oko pobjednika. Treba naglasiti da je Kinezima dostao olakšao i Mesaed koji je u redovima Kuvajta isključen još sredinom prvog dijela.

U prvoj utakmici A grupe jučer je Uzbekistan s identičnih 2:0 bio bolji od domaće selekcije Katara.