Konačan poredak: Sada znamo na kojim mjestima su završile Njemačka i Srbija

Panama i zvanično najlošiji tim Mundijala

U nedjelju se završilo Svjetsko prvenstvo u Rusiji, koje je prema mnogim ocjenama bilo najbolje do sada.

Svjetsku titulu su osvojili Francuzi, koji su u velikom finalu bili bolji od Hrvatske rezultatom 4:2, dok je u susretu za bronzanu medalju Belgija bila bolja od Engleske sa 2:0.

Mundijal je završen, a formiran je i konačni poredak svih reprezentacija koje su ovog ljeta nastupile u Rusiji pa smo, tako, saznali da je Njemačka završila tek na 22. mjestu, Srbija je bila 23. a najlošija reprezentacija je bila Panama koja je na tri utakmice primila čak 11 golova.

32. Panama

Francuska je kao prvak svijeta zaradila 38 miliona dolara, dok je viceprvak Hrvatska zaradila 28. Zatim slijede Belgija sa zaradom 24 miliona eura, pa Engleska 22 dok su reprezentacije od petog do osmog mjesta zaradile po 16. Ekipe od 9. do 16. mjesta zaradile su po 12, a od 17. do 32. mjesta po osam miliona dolara.