Konačno trijumf Mešinog Grenoblea
Mešin džoker Toure osigurao trijumf u 90. minuti

Francuska, 27. kolo

Pogotkom Larsena Tourea fudbaleri Grenoble, koje s klupe predvodi naš proslavljeni stručnjak Mehmed Baždarević konačno su ostvarili pobjedu, savladavši Caen pred domaćim navijačima rezultatom 2:1.

Grenoble je poveo u ranoj fazi utakmici preko Pailota, ali su gosti, iako s igračem manje, u 85. minuti uspjeli poravnati rezultat. I kada se činilo da su Mešini izabranici ponovo prokockali trijumf, na scenu je stupio Toure koji je u igru ušao u 70. minuti i pogotkom u posljednjim sekundama meča osigurao je tri vrlo važna boda za Grenoble.

Prvi pratioci Lyona, PSG i Toulouse ostvarili su pobjede. Prvoligaš sa Parka prinčeva slavio je na gostovanju kod Lorienta, dok je Toulouse pred domaćim navijačima deklasirao Bordeaux rezultatom 3:0.

Iznenađenje je priredio Valenciennes koji je neporažen okončao gostovanje kod Marseillea (0:0). Gubitkom dva boda Marseille je izgubio korak za dvije prvoplasirane ekipe šampionata Francuske.