Fudbaleri zagrebačkog Dinama sjajno su otvorili novu evropsku sezonu. Naime, u prvom susretu 2. pretkola Lige prvaka Dinamo je na Maksimiru sa visokih 5:1 pobijedio Koper.
Slovenačka momčad sjajno je ušla u susret i već u 11. minuti "zaledila" je Maksimir. Nakon dobre akcije Bubanja je s nekih 15 metara pogodio Dinamovu mrežu.
Nakon primljenog pogotka izabranici Velimira Zajeca su propustili nekoliko dobrih prilika, da bi u 30. minuti došli do izjednačenja, a strijelac je bio Mario Mandžukić. Samo osam minuta kasnije Maksimir je eksplodirao. Chago je dobro uposlio Slepičku, koji je prošao Polovanca i zatresao mrežu za potpuni preokret.
U 63. minuti Mandžukić se još jednom upisuje u listu strijelaca. Trinaest minuta prije kraja susreta pogodak postiže i Sammir, a samo tri munuta kasnije Etto pogađa za konačnih 5:1.
Liga prvaka, 2. pretkolo:
Inter Baku - Lech Poznan 0:1
Birkirkara - Zilina 1:0
L. Metalurgs - Sparta Prague 0:3
RB Salzburg - HB Tórshavn 5:0
Tallinna FC Levadia - Debrecen 1:1
AIK Stockholm - Jeunesse Esch 1:0
Litex Lovech - Rudar Pljevlja 1:0
Omonia Nicosia - Renova 3:0
Hapoel Tel Aviv - Željezničar 5:0
Dinamo Zagreb - NK Koper 5:1
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.