Simpatični Vannes nije mogao do iznenađenja protiv bogatog PSG-a

Šesnaestina finala Kupa Francuske

H. Zilić

Ekipa PSG-a rutinski je izborila plasman u osminu finala Kupa Francuske.

Bogati klub iz Pariza večeras je u šesanestini finala bio gost četvrtoligašu ekipi Vannesa i slavio sa 0:4.

Simpatični domaćini držali su se do 28. minute, a onda je Kimpembe na asistenciju Mendesa pogodio za 0:1.

U nastavku još golova u mreži domaćina.

Igrala se 59. minuta kada je Mbappe iskoristio dodavanje Kimpembea i pogodio za 0:2.

Nakon toga još nekoliko prilika za PSG, a treći pogodak postižu u 71. minuti, ponovo je bio strijelac Mbappe, ovaj put asistenciju je upisao Simons koji je večeras iskoristio svoju priliku obzirom da su Parižani igrali u kombinovanom sastavu.

Mbappe je bio raspucan večeras i u 77. minuti korsiti asistenciju Dine i zaokružuje svoje hat-trick za 0:4, što je bio i konačan rezultat ove utakmice.