Lecce vodio na Olimpicu, ali Roma se uozbiljila i plasirala u četvrtinu finala Kupa

Četiri gola u Rimu

H. Zilić

Ekipa Rome plasirala se u četvrtinu finala Kupa Italije.

Rimljani su teže od očekivanog eliminisali člana Serije B tim Leccea rezultatom 3:1.

Nije dobro počelo za Vučicu. Igrala se 14. minuta kada su gosti poveli sa 0:1 pogotkom Calabresija na asistenciju Barrece.

Ipak do poluvremena Roma stiže do izjednačenja golom Kumbulla nakon asistencije Abrahama u 40. minuti.

U nastavku baraham u 54. minuti svojim drugim golom donosi preokret i vodstvo Romi od 2:1, asistent je sada bio Mhkitaryan.

Posao domaćinima olakšao je Gargiulo koji je u 60. i 62. minuti dobio žute kartone i isključen je iz igre.

Konačnih 3:1 za Romu postavio je Shomurodov u 81. minuti na dodavanje Mkhitaryana.

Roma će u četvrtini finala Kupa odmejriti snage sa Interom, a meč se igra na Olimpicu.

Zaprati AS Roma, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: