Lacazette golom završio akciju iz snova

Lyon savladao ekipu Bordeauxa

Endin Čaušević

Fudbaleri Lyona večeras su na domaćem terenu u okviru 24. kola Ligue 1 savladali Bordeaux (3:0).

U derbiju ovog kola Lyon je lakše od očekivanog stigao do nova tri boda. I večeras je u centru pažnje bio sjajni napadač domaće ekipe Lacazette koji je postigao dva gola na večerašnjoj utakmici.

Lyon je u vodstvo stigao u 41. minuti utakmice kada je nakon sjajne akcije mrežu gostiju zatresao Lacazette. Domaći su tri boda osigurali u 87. minuti kada je napadač Lyona pogodio za 2:0. Konačnih 3:0 postavio je Kalulu u sudijskoj nadoknadi.

Potražite više informacija na temu Ligue 1:

Ekipa Lyona nalazi se na devetom mjestu na tabeli Ligue 1 sa 33 boda, a isto ima i Bordeaux koji je deseti.