Lausanne očitala lekciju St. Gallenu, važna pobjeda YB-a

Švicarska Superliga, 22. kolo

Nogometaši Lausanne razbili su kod kuće St. Gallen u 22. kolu švicarske Superlige rezultatom 3:0...

Lausanne je ugostila St. Gallen i stigla tek do četvrte pobjede u sezoni, no i dalje je zakovana za dno sa samo 13 bodova.

Feindouno je u 37. minuti načeo mrežu gostiju, a u nastavku su Ravet i Mevlja sa po jednim golom riješili sve dileme oko pobjednika.

Young Boys se učvrstio na drugom mjestu nakon pobjede u Luzernu (2:1). Kubo je bio dvostruki strijelac za žuto-crne, koji su sada na samo dva boda od vodećeg Basela, koji kasnije gostuje trećeplasiranom Grasshoppersu u derbiju kola.