Lazio lider, Napoli na 2. mjestu

Seria A, 5. kola

Fudbaleri Lazia gostujućom pobjedom nad Torinom od 3:1 postali su novi lideri na tabeli italijanske Serie A, bar dok Inter ne završi svoj meč sa Milanom.

Lazio je do prednosti došao u 30. minuti pogotkom makedonskog reprezentativca Gorana Pandeva, a sa dva gola je Zarate stavio tačku na meč. Sve što je Torino uspio uraditi je počasni pogodak preko Amorusa.
Napoli je, takođe u gostima, sa 1:0 nadigrao Bolognu, a gol odluke Napolitanci su postigli u 86. minutu. Strijelac je bio Denis.
Nogometaši Fiorentine upisali su drugu pobjedu u 5. kolu, a ponovo su slavili sa minimalnih 1:0, kao i protiv Bologne. Do svog trećeg gola u dresu „ljubičastih“ stigao je Gilardino.

Rezultati
Sampdoria - Juventus 0:0, Fiorentina - Genoa 1:0, Catania - Chievo 1:0, Roma - Atalanta 2:0, Bologna - Napoli 0:1, Palermo - Reggina 1:0, Udinese - Siena 2:1, Lecce - Cagliari 2:0, Torino - Lazio 1:3, Milan - Inter (kasnije).