Iz engleskog Liga kupa dolazi nevjerovatan rezultat - Bilo je čak 29:0!

Ženski fudbal je u pitanju

Eldar Ganibegović

Nije baš toliko rijedak slučaj da u fudbalu na kraju utakmice vidimo dvocifrenu razliku. Naročito ako su u pitanju žene, no 29:0 je ipak malo previše.

U okviru engleskog Liga kupa svjedočili smo nevjerovatnom rezultatu. Bilo je čak 29:0.

Sastali su se ženski timovi Yeowil Towna i Porlocka, a domaći tim zabijao je u prosjeku skoro svake tri minute.

Već u petoj minuti je bilo 3:0 za Yeowil Town, a već nakon 15 minuta rezultat na semaforu je bio 7:0.

Nakon 11:0 na poluvremenu nije bilo dileme ko će biti pobjednik, ako ju je uopće bilo i nakon pet minuta igre.

Međutim, bez obzira na to, domaći tim nije stajao i u nastavku utakmice je utrpao još više golova protivnicama nego u prvom dijelu.

Administrator Yeowila na društvenim mrežama prestao je objavljivati golove nakon 20:0. Sve do 81. minute.

Tada je Emily Hall, golmanica Yeowil Towna, sa svoje polovice postigla pogodak za 27:0 nakon čega se profil Yeowila ponovo "aktivirao".

Nakon posljednjeg sudijskog zvižduka, na društvenim mrežama su krenule šale:

"Admina je probudio gol golmana", "Jeste li sigurni da nisu igrali ragbi?", "Ne zna se šta može biti u revanšu" ili "Mislio sam da je greška", samo su neke od reakcija internet korisnika.