Lille na krilima Origija savladao Rennes, igrao i Prcić

Ligue 1, 29. kolo

U okviru 29. kola francuskog prvenstva Lille je na domaćem terenu nadigrao Rennes rezultatom 3:0.

Najzaslužniji za pobjedu domaćeg Lillea bio je Origi, koji je prvi pogodak na susretu postigao u 38. minuti.

Iako je Rennes pokušavao izjednačiti, svaku nadu gostujućem timu ugasio je Origi u 63. minuti, da bi devet minuta kasnije isti fudbaler postigao treći pogodak i postavio konačnih 3:0.

Bosanskohercegovački reprezentativac Sanjin Prcić šansu za igru dobio je u posljednjih deset minuta susreta, a njegov Rennes nakon današnjeg poraza nalazi se na 11. poziciji.