Lille rutinski slavio protiv Eviana na svom terenu

Odigran prvi susret sedmog kola francuske Lige 1

Večeras je od 19 sati na rasporedu bio prvi susret sedmog kola francuske Lige 1. Lille je savladao Evian 3:0.

Domaći su poveli već u 12. minuti susreta, a strijelac je bio Kalou. Nastavili su domaći sa napadima na gol Eviana. Dvadeset minuta kasnije već je 2:0, a strijelac je fudbaler gostiju Hansen.

Do odlaska na odmor nije bilo promjene rezultata. Lille je prvih 45 minuta susreta riješio u svoju korist rezultatom 2:0.

Sve dileme oko pobjednika Lille je riješio u 71. minuti susreta, a strijelac je bio Rodelin. Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao.