Lilleu tek bod u gostima kod Guingampa

Ligue 1, 13. kolo

Teme:

Pet pogodaka i tri crvena kartona viđeni su na pet večerašnjih susreta 13. kola francuske Ligue 1.

Nakon što je PSG u dobroj utakmici s 3:1 savladao Nicu, u subotu jako siromašno izdanje na nogometnim travnjacima širom Francuske.

Bastia je s 1:0, pogotkom Brune iz osme minute, savladala Rennes. Ajaccio se pomakao sa posljednjeg mjesta nakon boda u  Toulouseu. Gosti su poveli u sedmoj minuti preko Lasne, da bi Sylla u 42. donio bod domaćinu.

Stambouli je u sudijskoj nadoknadi pogodio za Montpellier na gostovanju kod Valenciennesa (1:1). Prethodno je Angoua u šestoj minuti bio precizan za vodstvo domaćina.

Potražite više informacija na temu Ligue 1:

U duelu Guingampa i Lillea, te Lorienta i Reimsa nije bilo pogodaka. Lille se ovim bodom primakao na -4 PSG-u.