16:56 - Žepče - Sloboda 1:2 - KRAJ!

16:55 - Travnik - Čelik 1:1 - KRAJ!

16:54 - Željezničar - Zrinjski 2:1 - KRAJ!

16:53 - Posušje - Laktaši 1:1 - KRAJ!

16:50 - Žepče - Sloboda 1:2! Kuduzović je u sudijskom vremenu pogodio iz jedne pozicije u kojoj su domaći tražili ofajsd. Igraće se dugo ovdje, obzirom da su u teren nakon gola utrčali gostujući navijači.

16:50 - Široki - Jedinstvo 2:1 - KRAJ!16:49 - Slavija - Sarajevo 1:0 - KRAJ!

16:49 - Željezničar je imao dvije dobre prilike preko Rovčanina, ali su ostala nerealizovana!

16:47 - Leotar - Orašje 2:0 - KRAJ!

16:46 - Posušje - Laktaši 1:1! Radulović je šutirao, odbranio golman domaćih, a rezervista Benić pogodio na odbijenu loptu za izjednačenje.

16:44 - Prekid u Travniku!
Pomoćni sudija pogođen plastičnom bocom s tribine gdje su smješteni gostujući navijači, ali je utakmica ubrzo nastavljena. Još uvijek bez golova, ali zato pregršt žutih kartona i jedan crveni za goste.

16:43 - Žepče - Sloboda 1:1! Rizvanović je vukao loptu po desnoj strani, ubacio je u kazneni prostor, gdje nije bilo nikoga, ali je Jović je slabo boksovao do Dizdarevića koji je izjednačio. No, i ovdje se desio prekid, jer su se igrači sukobili na terenu.

16:43 - Prekid u Istočnom Sarajevu! Navijači Sarajeva tražili su od svojih igrača da napuste teren, Turković i društvo su se dogovaraliž, ali na kraju ipak ostali na terenu.

16:41 - Široki - Jedinstvo 2:1! Mehadžić je u kaznenom prostoru srušio Celsona, a Panić bez razmišljanja pokazuje na bijelu tačku. Karoglan savladao Mujkića, te četiri minute prije kraja doveo domaće u vodstvo od 2:1. Isključenje je zbog burnih protesta zaradio Mehmed Janjoš, trener gostiju.

16:40 - Jedinstvo u Širokom potpuno iznenadilo domaćina, tako da se igra otvorena utakmica. I jedni i drugi napadaju bez razmišljanja, tako da je vrlo lako moguće da na Pecari skoro vidimo još koji gol.

16:38 - Inicijativa Zrinjskog na Grbavici. Gosti su se u potpunosti otvorili, žele doći do vrlo vrijednog boda. Ipak, u tako otvorenoj igri zamalo je Željo došao do gola, ali udarac Cocalića odlazi pored gola.

16:35 - U Trebinju nema promjena, domaći rutinski odrađuju utakmicu u kojoj vode 2:0, a slična je situacija i u Posušju, gdje istoimeni domaćin traži povećanje vodstva nad Laktašima, ali za sad bez uspjeha.

16:32 - Široki - Jedinstvo 1:1! Vranešević iskoristio nepažnju domaćih i izjednačio rezultat na Pecari!

16:31 - Nastavljena utakmica u Travniku, ali kako vrijeme prolazi, nervoza sve više raste, pa Skakić sve češće pokazuje žute kartone, a Čelik je s igračem manje, dok trener domaćih utakmicu gleda s tribina.

16:30 - Slavija - Sarajevo 1:0! Željezničar - Zrinjski 2:1! Spalević je odigrao dobar dupli pas i doveo svoj tim u vodstvu u Istočnom Sarajevu. Na Grbavici Đurić iskoristio slabu reakciju domaće odbrane i smanjio rezultat.

16:30 - Prekid u Travniku! Drugi žuti karton dobio je Marković iz Čelika, zatim je nastala velika gužva, u kojoj je crveni karton dobio i Golubica, trener domaćih.

16:25 - U Travniku se također igra otvoreno, obje ekipe su imale nekoliko dobrih prilika, ali bez realizacije. Isto krasi i napadača Slobode Tosunovića, koji je slabo šutirao u 100% prilici za svoj tim.

16:20 - Nema promjena na Grbavici, osim što se igra otvoreno. Zrinjski se otvorio, pokušava smanjiti prednost domaćih, ali Plavi danas igraju dobro. U Istočnom Sarajevu također bez promjena, iako je Sarajevo imalo dobru priliku u 60. minuti preko Handžića. Dvije minute kasnije isti igrač je ubacio u šesnestarac, ali Raščić nije uspio pogoditi mrežu. Sarajevo bolje, ali ne mogu da krunišu tu dominaciju.

16:17 - Leotar - Orašje 2:0! Opet je strijelac Branko Šešlija, koji je također jednu odbijenu loptu od prečke poslao u praznu mrežu te povećao prednost svom timu u ovoj jako bitnoj utakmici.

16:16: Široki - Jedinstvo 1:0! Stanko Bubalo dobro je pratio akciju Wagnera i Karoglana, te odbijenu loptu od Mujkića poslao u mrežu

16:14 - Posušje - Laktaši 1:0! Iz slobodnog udarca Mladen Vranjković, kapiten domaćih pogodio za veoma bitno vodstvo u prvom ozbiljnijem napadu u drugom poluvremenu.

16:10 - Stopostona prilika za Jedinstvo, ali je Vasilj fantastičnom intervencijom spasio domaće. Na Piroti 5. minut nastavka , također bez promjena na semaforu. U Žepču gosti vode rezultatom iz prvog poluvremena (0:1)

16:06 - Započela druga poluvremena na svih sedam utakmica Premijer lige koji se igraju danas. Još uvijek bez promjena rezultata, iako je Sarajevo preko Magazina moglo doći u vodsto, no Dujković je spasio gol. Inače, u Istočnom Sarajevu također jako loše vrijeme.
U Širokom Brijegu također bez promjene, Čutuk izmjenama pokušava trznuti svoj napad, ali za sada bez učinka.

Posušje - Laktaši 0:0

15:45 - Leotar - Orašje 1:0, kraj poluvremena. Slavija - Sarajevo, bez promjena, a isto takvo stanje stvari je i na Grbavici, gdje se igra jako dobro.

15:42 - U Travniku odlična utakmica, doduše bez velikih prilika, ali zato izuzetno borbena i dobra. Nažalost po publiku, još uvijek bez golova. U Posušju također 0:0, igra se 41. minut.

15:40 - U Žepču bez promjena, Sloboda je imala dobru šansu preko Huseinovića. Ipak, domaći se polako oslobađaju pritiska i sve češće ugrožavaju goste.

15:37 - U Širokom još uvijek mreže miruju, iako se redaju šanse Širokog, ali brani danas odlično Mujkić

15:35 - U Posušju bez golova i velikih prilika, ali domaći dominiraju. Ipak, prilika Đorića da dovede Laktaše u vodstvo, ali domaći spašavaju s gol linije. U Istočnom Sarajevu još uvijek 0:0, po jedan žuti karton.

15:33 - Leotar - Orašje 1:0, Šešlija 14. minut. Mulina je sjajno centrirao, a Šešlija pogodio za 1:0. U Travniku velika šansa Varupe, ali odlično brani Burić.

15:32
- Željezničar - Zrinjski 2:0! Pelak s penala. Dupli pas domaćih, Štilić zaobišao Mitrovića, koji ga ruši, a sudija pokazuje na bijelu tačku, a Pelak opet siguran.

15:30 - Spalević u 100% šansi za Slaviju, ali Alaim za kratko reagovao, a gol je spasio Milenković. U Posušju 0:0, bez većih uzbuđenja, osim jake kišekoja otežava igranje.

15:29 - Žepče je tražilo najstrožu kaznu nakon jedne gužve u kaznenom prostoru Slobode, ali Alečković nije svirao ništa. U Travniku dvije prilike za domaće, ali bez prave realizacije.

15:27 - U Travniku još uvijek 0:0, ali oko 3000 gledalaca gledaju dosta dobru utakmicu, i to u odličnoj atmosferu koju prave i domači i gostujući navijači. Već su dodijeljena i dva žuta kartona za domaće.

15:25 - Žepče - Sloboda 0:1, Huseinović izveo skraćeni korner, i savladao zbunjenog Trogrlića. Željezničar je postigao pogodak, ali je gol Damira Rovčanina poništen zbog ofsjada.

15:20 - U Istočnom Sarajevu bez velikih uzbuđenja, Slavija imala slobodan udarac, ali Spalević pogodio u živi zid. U Širokom Brijegu još uvijek bez golova, a na Pecari se igra u neljudskim uslovima, obzirom da je kiša uništila teren.

15:10 - Željezničar vodi 1:0! Pelak je u 11. izveo penal, nakon što je u kaznenom prostoru srušen Štilić. U Žepču još uvijek 0:0, oko 500 gledalaca i bez pravih prilika, s tim da gosti imaju incijativu. U Posušju i jedni i drugi imali po jednu šansu, dok u Istočnom Sarajevu bez velikih uzbuđenja.

U Istočnom Sarajevu nakon 10 minuta još uvijek bez promjena, iako je Sarajevo preko Pliske imalo dobru priliku. Početnih 0:0 stoji i na semaforu travničke Pirote, gdje gostuje Čelik. I ovdje su gosti, i to preko Mašića, imali priliku, ali Nurković je izbacio loptu u korner.

Startale su utakmice 19. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine u fudbalu. Derbi kola igra se na Grbavici, gdje gostuje Zrinjski. Na tribinama se našlo oko 3000 gledalaca, od čega i dvadesetak navijača gostiju. U Travniku je stadion ispunjen gotovo do posljednjeg mjesta, a prema nezvaničnim informacijama došlo je i do prvih izgreda.

Tačno u 15 sati početi će 7 utakmica 19. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine u fudbalu, a LIVE prenos svih utakmica možete pratiti na SportSport.ba. Podsjetimo, najzanimljivije utakmice igraju se na Grbavici (Željezničar - Zrinjski), te u Istočnom Sarajevu (Slavija - Sarajevo).

Ništa manje neće biti zanimljivo ni na Pecari, gdje Široki treba pobjedu nad Jedinstvom kako bi eventualno, uz sutrašnji poraz Modriče kod Veleža, preuzeo vrh tablice. U Posušju treći put u 15 dana igraju Posušje i Laktaši, na Pirotu dolazi Čelik, a Sloboda se nada bodovima iz Žepča, dok Leotar dočekuje Orašje.