LIVE: Premijer liga BiH u fudbalu, 21. kolo

Dragi posjetioci dobro došli na live prenose utakmica 21. kola Premijer lige BiH u fudbalu.

KRAJ SEDAM UTAKMICA
: Zrinjski - Orašje 2:0, Željezničar - Laktaši 1:0, Slavija - Velež 2:1, Žepče - Jedinstvo 0:1, Travnik - Modriča Maxima 1:0, Posušje - Čelik 3:2, Leotar - Sloboda 2:0.Završeno prvo poluvrijeme susreta Široki Brijeg - Sarajevo 1:0.

Kraj sedam mečeva. U Širokom Brijegu igrači otišli na odmor nakon prvog dijela domaći vode 1:0.

Široki Brijeg - Sarajevo 1:0. Šilić je bio najprecizniji pred golom gostiju. Leotar - Sloboda 2:0, Slavija - Velež 2:1 (kraj)

Posušje - Čelik 3:2. Gosti su ponovo smanjili u 74. minutu. Nakon centaršuta Lukačevića rezervista Hećo je pogodio mrežu Posušaka. Zrinjski - Orašje 2:0. Najbolji napadač plemića Matko glavom je prevario Kobaša za, vjerovatno, nova tri boda.

Sedam susreta ulazi u finiš, a derbi u Širokom počeo je sat kasnije.

Široki ima više loptu u svom posjedu, a dva puta je Alaim spasio svoju mrežu. Željezničar - Laktaši 1:0 Rovčanin je bio strijelac čime je prekratio muke domaćih navijača.

Kokot je iz voleja pogodio mrežu Veleža za Slavija - Velež 2:0. Prosto je neshtatljivo kako su ga odbrambeni fudbaleri gostiju pustili da mirno primi loptu i da se namjesti na udarac.

Posušje je preko Krstanovića realizovalo penal. Napadač domaćina tako je ostvario hattrick (3:1). U Travniku je Modriča pokušala izjednačiti iz indirekta, ali nije uspjela. U Širokom Brijegu je blaga terenska prednost na strani domaćina.

Prvi gol u nastavku postigao je Čelik i to iz penala. Lukačević je bio siguran realizator za Posušje - Čelik 2:1. Utakmica je ponovo dobila rezultatsku neizvjesnost. Penal za Posušje!

Željezničar steže obruč oko Laktaša. Domaći napadači pokušavaju probiti bunker, ali za sada bez uspjeha. Slavija ima blagu inicijativu,. a Velež ni ne pokušav ugroziti gol Dujkovića, uprkos negativnom rezultatu.

Počelo drugo poluvrijeme...

U Travniku penal za domaćine. Ćosić srušen u šesnaestercu, a loptu "na kreč" stavio Varupa i pogodio za 1:0.

Dosta uzbuđenja u finišu. Zrinjski je poveo protiv Orašja u zadnjem minutu.

Finiši prvog poluvremena. Posušje došlo do drugog gola ponovo preko Krstanovića koji je postigao eurogol. Burić je mogao samo pogledom ispratiti let lopte u mrežu. Travničani i dalje pokušavaju savladati Tripića, gosti uspješno odoljevaju. Dosta uzbuđenja i na "Policama" jer je Sloboda stvorila nekoliko prilika, ali se rezultat nije mijenjao.

Posušje je protiv Čelika došlo u vodstvo od 1:0. Nakon greške golmana Burića koga je lopta neobjašnjivo preskočila Krstanović je pogodio za 1:0.

Iako su Mostarci igrali dobro, stvorili nekoliko prilika, u vodstvo je došla Slavija. Prvi udarac na gol Kokota koga je lijepo uposlio Spalević završio je u mreži Veleža. Gosti mogu žaliti za dvije lijepe šanse.

Na Mokrom docu nezgodan sudar dvojice fudbalera, Šarića i Hadžića, ali se sve završilo bez posljedica. Travnik steže obruč oko gola Modričana. U dva navrata je Dudić imao stopostotne prilike, a čak dva puta se zatresla stativa Tripića.

Leotar je kruniosao terensku inicijativu na "Policama" i od 17. minute vodi sa 1:0.

Leotar je domaćin Slobodi koja ga je deklasirala u Kupu BiH. Trebinjci jednostavno nemaju izbora i samo ih pobjeda ostavlja u trci za očuvanje premijerligaškog statusa. Na "Grbavici" traje opsada gola gostiju, ali su najbolju priliku ipak propustili Laktaši preko Radulovića. Napadač gostiju pokušao je sa 15-tak metara ugroziti Šehića ali se nije najbolje snašao.

Posjete na stadionima su jako loše. Prosječno se na svakom meču skupilo oko 300 ljubitelja fudbala što se može opravdati činjenicom da je nezgodan termin za odigravanje utakmica (radni dan). Ovo je i najlošija pojseta u dosadašnjem dijelu Premijer lige BiH.

Duel Žepča i Jedinstva privlači veliku pažnju. Gosti već vode, što im mnogo znači u borbi za opstanak. Strijelac je nakon kornera bio Hodžić.

U Posušju puše jak vjetar koji igračima oba tima otežava igru. Čelik se želi nadigravati, dok su Posušaci odlučni u namjeri da na domaćem terenu ostvari trijumf.

U Travniku mreže miruju, ali su po jednu priliku imali oba tima.

Navijači Sarajeva krenuli su bez problema do Širokog Brijega. Dva autobusa polako ulaze u predgrađe Mostara. Dosta navijača Veleža nalazi se blizu stadiona u Istočnom Sarajevu gdje će njihovi ljubimci uskoro početi meč sa Slavijom.