LIVE: PREMIJER LIGA BIH U FUDBALU, 27. kolo

Premijer liga BiH, 27. kolo:

Kraj utakmica: Zrinjski - Modriča Maxima 4:0, Sloboda - Sarajevo 1:0, Laktaši - Čelik 4:0, Jedinstvo - Orašje 0:0, Leotar - Velež 2:1, Željezničar - Slavija 4:0.

Završene su utakmice 27. kola Premijer lige BiH u fudbalu. Posljednji gol djelo je Tosunovića iz 90. Hvala vam što se bili na www.SportSport.ba. Uskoro opširnije.

GOOOLLL! Zrinjski - Modriča Maxima 4:0

Pravi potop Modričana u Mostaru. Strijelac je ponovo bio Matko.

U toku je 89. minut.

Ništa se ne mijenja na "Tušnju". Pokušavaju domaći iz prekida, a gosti iz brzih kontra napada. U dva navrata je pokušao Sarajlić, ali je Alaim bio siguran.

U toku je 88. minut.

Susreti ulaze u završnicu. Jedinstvo očajnički traži pogodak, a Leotar iako sa igračem manje bolji od Veleža kojeg je nešto ranije spasila stativa.

U toku je 86. minut.

Najinteresantniji susret je u Bihaću. I dok su u Tuzli ekipe zadovoljne podjelom bodova u Bihaću domaći nikako ne priželjkuju ovakav ishod.

U toku je 82. minut.

Na Grbavici nema bitnije promjenem, osim dva žuta kartona. Slavija se pomirila sa porazom.

U toku je 80. minut.

Prava viktorija u Bihaću. Čak 16 kornera izveli su domaći, ali je Luka Kobaš sa sto ruku. Pitanje je hoće li gosti izdržati.

U toku je 77. minut.

GOOOLLL! Laktaši - Čelik 4:0

Rađenović postigao treći gol za domaćina, pa je tako Čelik potučen do nogu. Na "Policima" Leotar ima igrača manje, što daje nadu da će Velež možda do boda.

U toku je 75. minut.

GOOOLLL! Zrinjski - Modriča Maxima 3:0

Matija Matko primio loptu na oko 15 metara i raspalio. Tripić bez šansi, susret u Mostaru riješen.

U toku 71. minut.

Na "Tušnju" Sloboda i Sarajevo igraju otvoreno. Domaći nešto konkretniji, ali se može primjetiti da su mislima u finalu Kupa BiH protiv Zrinjskog.

U toku je 63. minut.

GOOOLLL! Željezničar - Slavija 3:0

Dialiba na lijep način krunisao prekrasnu akciju navalnog reda Želje. Mirvić promašio nemoguće u Bihaću i tako je ostalo 0:0.

U toku 58. minut.

Počelo drugo poluvrijeme: Zrinjski - Modriča Maxima 2:0, Sloboda - Sarajevo 0:0, Laktaši - Čelik 3:0, Jedinstvo - Orašje 0:0, Leotar - Velež 2:1, Željezničar - Slavija 2:0.

Laktaši i pored visokog vodstva atrakuju na gol Čelika. Slična slika u Mostaru i na Grbavici. Sloboda na "Tušnju" krenula na sve ili ništa. Jedinstvo propustilo čak tri stopostotne prilike u nastavku, za samo 12 minuta.

U toku je 57. minut.

GOOOLLL! Leotar - Velež 2:1

Jovica Vico pogodio mrežu Veleža za 2:1. Na "Grbavici" Dujković odbranio penal Pelaku. Prethodno je srušen Štilić, a sudija Malnar pokazao je na "kreč".

U toku je 52. minut.

Počela su druga poluvremena na utakmicama 27. kola Premijer lige BiH.

U toku je 52. minut. U Mostaru Modriča sa deset igrača jer je sudija Efendić zbog grubog starta isključio Živkovića.

Kraj prvog poluvremena: Zrinjski - Modriča Maxima 2:0, Sloboda - Sarajevo 0:0, Laktaši - Čelik 3:0, Jedinstvo - Orašje 0:0, Leotar - Velež 1:1, Željezničar - Slavija 2:0.

Ekipa su na zasluženom odmoru, a mreže miruju jedino u Tuzli i Bihaću. Čini se da je pitanje pobjednika riješeno u Laktašima, dok Zrinjski i Željezničar imaju solidnu prednost.

GOOOLLL! Željezničar - Slavija 2:0

Slična akcija navalnog reda plavih kao kod prvog gola. Ponovo je prošao Rovčanin, a Štilić pogodio.

U toku je 44. minut.

GOOOLLLL! Laktaši - Čelik 3:0

Pitanje pobjednika u Laktašima je odlučeno jer su domaćini treći put savladali Burića, a gosti imaju igrača manje. Nakon nesportskog gesta, Jurčević je morao pod tuš.

U toku je 43. minut.

Laktaši krunisali terensku nadmoć i po drugi put savladali Burića.

Leotar - Velež 1:1

Velež u komšijskom derbiju preko Ljeljka izjednačio na 1:1

U toku je 39. minut.

Zrinjski - Modriča Maxima 2:0

Izgleda da su "plemići" odlučili da pitanje pobjednika riješe već nakon prvog poluvremena. Poveli su sa 2:0 preko Rajovića, a nešto ranije Žižović je propostio iskoristiti penal.

U toku je 36. minut.

Jedinstvo i dalje vrši veliki pritisak na gol Orašja. Laktaši mogli udvostručit prednost protiv Čelika.

U toku 34. minut.

GOOOLLL! Željezničar - Slavija 1:0.

Nakon lijepog prodora i asistencije Rovčanina Semir Štilić primio loptu na desetak metara i zakucao je pod prečku nemoćnog Dujkovića.

Leotar - Velež 1:0

Leotar na "Policama" poveo protiv Veleža. Slavija na Grbavici konkretnija. Kokot i Vuksanović pokušali su ugroziti vrata Željezničara, ali je sve ostalo na pokušaju.

U toku je 29. minut.

Strijelci se pomao bude. Prva dva gola viđena su u Laktašima i Mostaru, a naši reporteri na ostalim stadionima svjedoče dobroj i otvorenoj igri koja obećava da će biti još golova.

U toku je 25. minut.

GOOOLLL! Zrinjski - Modriča Maxima 1:0

Strijelac za Mostarce bio je Selimović. Domaći mnogo bolji, agilniji, odlučni u namjeri da sruše lidera.

u toku je 21. minut.

GOOOLLLL! Laktaši - Čelik 1:0

Vodstvo za Laktaše djelo je Rađenovića iz pete minute. Željezničar i Slavija imali po jednu priliku. Regoje je imao priliku za goste, a Pelak za domaćina. U toku je 19. minut.

U toku je 12. minut. Jedinstvo po svaku cijenu želi trijumf koji ga ostavlja u bh. eliti. Ni gosti nisu u povlaštenom položaju, šta više, i njima su bodovi prijeko potrebni.

U toku je 10. minut. Sloboda bolje otvorila derbi protiv Sarajeva, njeni igrači su agilniji, no gosti prijete iz kontre. Željezničar na Grbavici ima laganu terensku inicijativu, kao i Zrinjski u Mostaru u duelu sa Modričom.

Trenutno na svim terenima vlada zatišje, igra se odvija na sredini. Jedinu polupriliku propustio Leotar protiv Veleža.

Potražite više informacija na temu WWin liga BiH:

Počelo je šest utakmica 27. kola Premijer lige BiH u fudbalu.

Poštovani posjetioci dobro došli na LIVE prenose 27. kola Premijer lige BiH u nogometu. Danas se igra šest utakmica, a snage će odmjeriti: .

Sutra igraju: Posušje - Široki Brijeg, Žepče - Travnik.