LIVE! Zrinjski - Čelik 3:1

21:19 KRAJ! Zrinjski - Čelik 3:1. Sudija Dragan Skakić posljednji put na večerašnjoj utakmici puhnuo je u pištaljku i poslao igrače na tuširanje. Sasvim zasluženo su slavili domaći, te ostali u vrhu tabele i još uvijek igri za prva tri mjesta koja vode u Evropu.

21:12 Čini se kako obje ekipe žele samo privesti utakmicu kraju, jer se na terenu ne dešava ništa vrijedno spomena. Ipak, valja istaći kako je u 76. minuti umjesto Selimovića ušao Smajić, te se tako vratio na teren nakon problema sa srcem.

21:00 Petnaest minuta ostalo je do kraja posljednje utakmice 25. kola Premijer lige, a tempo igre nakon trećeg gola Zrinjskog itekako je opao, pa gledamo mnogo slabiju fudbalsku predstavu, bez velikih prilika. Nakon Morankića, u Skakićev notes upisan je Ivica Džidić.

20:47 GOOOL! Zrinjski - Čelik 3:1. Strijelac Velibor Đurić, 60. minut. Večeras odlični Matko probio je po lijevoj strani, povratnom loptom na desetak metara od gola uposlio Đurića, koji je proslijedio iza leđa Jasmina Burića za povećanje vodstva Zrinjskog.

20:38 Osam minuta igranja u drugom poluvremenu je iza igrača Zrinjskog i Čelika, ali promjena nema. Priliku za poravnanje imali su gosti preko Novakovića, ali je lopta otišla metar iznad gola Mitrovića. Zanimljivo da sudija Skakić još uvijek nije pokazao ni jednu javnu opomenu.

20:29 Navijači Čelika još uvijek nisu stigli na stadion, a sve su prilike i da neće. Prema nezvaničnim informacijama, oni su zaustavljeni u Grabovici, gdje je navodno došlo do nereda, pa je policija odlučila vratiti ih kućama a da ni ne dođu do Mostara.

20:17 Završeno prvo poluvrijeme. Zrinjski-Čelik 2:1. Domaći su većim dijelom utakmice bili bolja ekipa, ali im se nesmotrenost u odbrani obila o glavu, kada je Novaković brz kontranapad završio golom. Krajem poluvremena zamijenjen je Peraica, a u igru je ušao Pezo kod Zrinjskog.

20:14 GOOOL! Zrinjski - Čelik 2:1. Strijelac Zoran Novaković, 42. minut. Gosti su do smanjenja došli u finišu poluvremena, nakon kontranapada, kojeg je efikasno završio Zoran Novaković te donekle vratio neizvjesnost ovoj utakmici.

19:58 Velikih uzbuđenja na Bijelom brijegu nema. Prema riječima našeg izvještača, gosti igraju jako loše, i Zrinjski je ekipa koja dominira. Možda je razlog tome činjenica da gostujući navijači još nisu stigli na stadion u Mostaru.

19:51 GOOOL! Zrinjski - Čelik 2:0. Strijelac Boško Peraica, 17. minut. Pogriješila je gostujuća odbrana, slabo postavila ofsajd zamku za Matka, slabo je put lopte procijenio i neodlučni Burić, a napadač Zrinjskog uposlio Peraicu za lagani pogodak!

19:41 GOOOL! Zrinjski - Čelik 1:0. Strijelac Alvin Karadža, 11. minut. Žižović je iskosa sa tridesetak metara izveo slobodan udarac, Burić kratko odbio loptu do Karadže, koji je šalje u mrežu za veliko slavlje domaćih.

19:37 Gostujućih navijača još nema, ali ni uzbuđenja na terenu. Zato su domaći navijači pripremili prigodnu poruku - "254 dana, 16 utakmica, 1440 minuta - ne ponovilo se!" - pisalo je na paroli posvećenoj povratku Ultrasa na stajanje.

19:30 Utakmica je počela, a na tribinama se skupilo oko 5000 gledalaca. Na popularnom Stajanju su opet i Ultrasi, koji su bojkotovali domaće utakmice Zrinjskog, ali su nakon čitave polusezone ponovo odlučili bodriti svoj tim i na domaćim utakmicama.

19:29 Navijači domaćih polako zauzimaju svoja mjesta i spremaju se za početak utakmice. Sudija je Dragan Skakić iz Bosanske Gradiške, sa pomoćnicima Jocom Radićem i Zoranom Taborinom.

Posljednju utakmicu 25. kola večeras od 19.30 na stadionu pod Bijelim brijegom igraju Zrinjski i Čelik. Derbi ove prvenstvene runde sasvim sigurno da će donijeti dobar fudbal, jer i Ivo Ištuk i Dragan Jović najavljuju otvorenu igru za gol više. Najaznimljivija dešavanja pratite na SportSport.

Zrinjski – Čelik 3:1
1:0 Karadža (11), 2:0 Peraica (17), 2:1 Novaković (42), 3:1 Đurić (60)
MOSTAR – Stadion Pod Bijelim brijegom. Gledalaca: oko 5000.
Žuti kartoni: Džidić (Zrinjski), Morankić (Čelik)
ZRINJSKI: Mitrović, Džidić, Nikolić, Landeka, Matko, Selimović/od 76. Smajić/, Ivanković, Peraica/od 37. Pezo/, Žižović, Karadža, Đurić/od 85.Suton/. Trener: Dragan Jović.
ČELIK: Burić, Jurčević, Salčinović, Šabić /od 82. Gafurović/, Novaković, Imamović, Pupčević /od 82. Hasić/, Morankić, Karić, Mašić, Marković. Ivo Ištuk.

Sudija: Dragan Skakić (Gradiška)