Liverpool izdržao nalete, preokret u Istanbulu

Četvrtfinale Lige evropskih prvaka

Liverpool je izdržao nalete Arsenala u prvom susretu četvrtfinala evropske Lige prvaka odigranom večeras na stadionu Emirates. Meč je završen rezultatom 1:1, ali je prosto nevjerovatno šta su sve igrači iz Sjevernog Londona uspjeli propustiti. U jednom trenutku je čak i rezervista Bendtner izbio loptu sa gol linije gostiju u pokušaju da je nekako ugura u mrežu.

U drugom poluvremenu viđena je i sporna situacija u kaznenom prostoru Liverpoola. Hleba je u izglednoj prilici za ruku povukao Kuyt, ali se sudija Pieter Vink, koji je inače stajao nekoliko metara od dešavanja, nije oglasio, tačnije pokazao je na korner. Domaći su poveli preko Adebayora. Bila je to školska i dobro uvježbana akcija, a napadač Arsenala je malo zbunio odbranu Liverpoola i glavom nakon idealnog centaršuta Robina van Persia pogodio za 1:0.

Samo tri minuta trajala je radost domaćina. Tada je Gerrard pokazao koliko vrijedi. Nakon solo prodora u kojem je prevario dvojicu protivničkih igrača ubacio je na peterac, a Kuytu nije bilo teško da pogodi praznu mrežu.
Veliki preokret dogodio se u Istanbulu, u susretu Fenerbahcea i Chelsea. Gosti su autogolom Deivida vodili od 13. minute sa 1:0 da bi u nastavku nošeni frenetičnim navijanjem domaći fudbaleri stigli i prestigli prednost izabranika trenera Avrama Granta.

Prvo je Kazim Richards u 64. minutu izjednačio na 1:1 nakon što je izašao sam ispred gola gostiju, da bi se u 80. minutu Deivid iskupio za kiks u prvom dijelu. Bio je to udarac i pogodak za udžbenike. Brazilac je sa oko 25 metara „potegao“ i skinuo paučinu iz lijevog gornjeg ugla nemoćnog Cudicinia.

Arsenal - Liverpool 1:1 (Adebayor '23 - Kuyt '26);

Fenerbahce - Chelsea 2:1 (Kazim Richards '64, Deivid '80 - Deivid ag. '13).