Locadia presudio Utrechtu, Vitesse uspješan gost

Eredivisie Holandije

PSV Eindhoven minimalnim rezultatom porazio je na domaćem terenu tim Utrechta u 27. kolu Eredivisie Holandije.

Jedini pogodak na utakmici postigao je Locadia u 51. minutu. Električari su nakon ovog trijumfa četvrti na tabeli sa 47 bodova, što je deset manje od lidera Ajaxa.

Slično Električarima, ulogu favorita i to kao gopst opravdao je tim Vitessea pobjedom nad Bredom rezultatom 2:1.

Labyd je goste doveo u vodstvo nakon osam minuta igre, da bi dva minuta kasnije izjednačio Buijs iz penala. Konačnih 1:2 postavio je Havenaar u 26. minutu.

Vitesse je sada na drugom mjestu sa 52 boda, dok je Breda dseta sa 32 boda.