Loše vijesti za Romu: Igrači Lazija poklonili gol Atalanti koja ide prema Ligi prvaka

Neshvatljiva greška odbrane Lazija

S. Pašalić

Lazio i Atalanta na Olimpicu igraju veoma bitnu utakmicu 35. kola italijanske Serije A.

Domaći su u borbi za Evropa ligu, dok je Atalanta u borbi za Ligu prvaka. Poveo je Lazio već u 3. minuti golom Parola, a gosti su izjednačili u 22. minuti kada je Zapata pogodio za 1:1.

Atalanta je stigla do potpunog preokreta u 58. minuti kada je odbrana Wallace napravio katastrofalnu grešku i poklonio loptu igračima Atalante koji su na kraju nekako uspjeli postići gol za 2:1. U 76. minuti Atalanta je povećala vodstvo na 3:1 nakon što je Djimsiti postigao gol.