Ludilo u Australiji: Radost Sirijaca kratko trajala

Dva gola na otvaranju meča

E. Čaušević

Reprezentacija Sirije trenutno igra u gostima revanš utakmicu baraža za Svjetsko prvenstvo.

U prvoj utakmici koja se igrala prije nekoliko dana na neutralnom terenu Sirija je uspjela u finišu meča da dođe do 1:1 i nastavi sanjati plasman na SP protiv Australije koja je apsolutni favorit.

Međutim, Sirija je na najbolji mogući način otvorila ovaj meč jer je već u šestoj minuti povela sa 1:0 kada je gol postigao Al Soma. No, samo nekoliko minuta kasnije domaći su izjednačili na 1:1 preko iskusnog Cahilla.