Lulić konstantno dobar, proradio Zec

Zmajevi u Evropi

A. Beganović

Širom Starog kontinenta proteklog vikenda igrane su prvenstvene utakmice, a  od naših internacionalaca najraspoloženiji su bili Senad Lulić, Vedad Ibišević, Ermin Zec, te Aidin Mahmutović.

Kenan Hasagić (Buyuksehir): U domaćem porazu od Sivasspora (1:2) na golu proveo 90 minuta.

Asmir Begović (Stoke): Njegov tim poražen je u Londonu od Tottenhama (2:3), a naš internacionalac na golu je proveo svih 90 minuta.

Ibrahim Šehić (Željezničar): U poraz od Širokog Brijega na Grbavici (0:1), svoje zadatke obavio sasvim solidno.

Asmir Avdukić (Borac): Njegova momčad savladala Sarajevo (2:0), a Avdukić nije imao previše posla.

Safet Nadarević (Eskisehirspor): U igru ušao u 23. minuti u porazu od Fenerbahcea (1:3).

Emir Spahić (Montpellier): Zbog suspenzije Spahića još dugo nećemo gledati na terenu.

Boris Pandža (Mechelen):
U gostujućoj pobjedi nad Liersom (2:1) odigrao svih 90 minuta.

Adnan Mravac (Westerlo): Odigrao 90 minuta u remiju Westerloa i Waregema.

Sanel Jahić (AEK):
Gostujuću pobjedu protiv Larisse (3:2) odgledao s klupe za rezervne igrače.

Mensur Mujdža (Freiburg): U pobjedi nad Hoffenheimom (3:2) odigrao svih 90 minuta.

Muhamed Bešić (HSV): U remiju sa Dortmundom (1:1) nije bio u zapisniku.

Senad Lulić (Young Boys): U remiju sa Baselom (3:3) postigao pogodak.

Ognjen Vranješ (Krasnodar): U minimalnoj pobjedi nad Amkarom (1:0) na terenu proveo svih 90 minuta.

Muhamed Subašić (Olimpic): Odigrao svih 90 minuta u trijumfu nad Čelikom (1:0).

Darko Maletić (Borac):
Svojim pogotkom zapečetio sudbinu Sarajeva.

Haris Medunjanin (Maccabi Tel Aviv): U gostujućem remiju sa Maccabi Petah Tikvom (2:2) u igru ušao u 89. minuti.

Elvir Rahimić (CSKA): Sjajno odradio svoje zadatke u remiju sa Zenitom (1:1).

Zvjezdan Misimović (Minamo Moskva): U minimalnoj pobjedi nad Kubanom (1:0) na terenu proveo 56 minuta.

Senijad Ibričić (Lokomotiv): Nije bio u kombinaciji u gostujućem porazu (0:1) kod Krylya Sovetova.

Sejad Salihović (Hoffenheim): Nije kunkurisao za sastav u poraz kod Freiburga (2:3).

Semir Štilić (Lech): Odigrao svih 90 minuta u gostujućem porazu od Polonije (0:1).

Miralem Pjanić (Lyon):
U trijumfu nad Lensom (3:0) u igru ušao u 79. minuti.

Vedad Ibišević (Hoffenheim):
Strijelac u porazu kod Freiburga (2:3).

Zlatan Muslimović (PAOK): U remiju bez golova sa Iraklisom u igru ušao u 60. minuti.

Ermin Zec (Genclerbirligi): Postigao pogodak u ubjedljivom trijumfu nad Kayserisporom (4:1).

Edin Džeko (Manchester City):
U porazu od Liverpoola (0:3) odigfrao svih 90 minuta, no kao i ostatak ekipe bio neprimjetan.

Treba istači da je Aidin Mahmutović bio strijelac u porazu Teplica od Mlade Boleslav.