Lyon opet bježi
Lille je osvojio tri boda

Marseille propustio veliku priliku

M. Maksimović

Nakon 25. kola Le Championnata,vodeći Lyon ima opet solidnu prednost u odnosu na svoje pratitelje, PSG zaostaje šest bodova, Marseille sedam.Upravo je Marseille propustio priliku da se približi Lyonu jer je na svom Velodromeu odigrao tek 0:0 sa Le Mansom.

Imaju domaći navijači za čime žaliti jer su dobre prilike propustili realizirati Zenden, Taiwo, pa Niang.
St Etienne je u grčevitoj borbi za opstanak imao tri boda u džepu protiv Bordeauxa, Matouidi je zabio u 53. minuti, ali su se na kraju morali zadovoljiti samo bodom. Domaći igrač su propustili par dobrih prilika, što je znao kazniti Fernando Cavenaghi u zadnjoj minuti utakmice.

U posljednjem susretu 25. kola, Lille je pobijedio Monaco 2:1.U ovom susretu su dva od tri gola postignuta u sudijskoj nadoknadi.Obraniak je u 12. minuti devetim ovosezonskim golom doveo Lille u vodstvo, a gosti u 67. minuti ostali bez isključenog Alonsa.Igrača više u 2:0 Lille je pretvorio u 93. minuti, Dumont je strijelac, a za konačnih 2:1 pobrinuo se Adriano minutu kasnije.